Bezprzewodowe słuchawki douszne – czy warto?

0
1069

Można powiedzieć, że wraz z premierą słuchawek AirPods od Apple otworzyła się pewna brama. Od tego czasu powstało całe mnóstwo modeli bezprzewodowych słuchawek, z uwagi na fakt, że dramatycznie wzrósł popyt na tego typu urządzenia. Niektórzy wciąż jednak są wobec nich sceptyczni, sądząc, że są one znacznie gorsze niż nawet bardzo tanie słuchawki przewodowe. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki douszne?

Douszne słuchawki bezprzewodowe są niezwykle wygodne pod wieloma względami

Jeśli wybierzemy wysokiej jakości model słuchawek bezprzewodowych, nie tylko będzie on dobrze leżał w uchu i nie powodował bólu i dyskomfortu nawet po godzinach użytkowania, ale także szybko i wygodnie będzie można zacząć z niego korzystać.

Dobre słuchawki łączą się z telefonem w przeciągu kilku sekund, a więc wystarczy, że wyjmiemy etui z kieszeni, włączymy Bluetooth w telefonie i bardzo szybko będą one gotowe do działania.

Jak to jest z jakością dźwięku w dousznych słuchawkach bezprzewodowych?

Szczególną antypatią do bezprzewodowych słuchawek dousznych pałają audiofile, którzy twierdzą, że jakość dźwięku jest w nich beznadziejna. Nie jest to wcale prawda, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na wysokiej klasy model. Natomiast trzeba przyznać, że zazwyczaj nawet bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe będą miały odczuwalnie (dla osób na tym punkcie wrażliwych) gorszą jakość dźwięku niż nieco tańsze słuchawki przewodowe. Wynika to z ograniczeń technicznych, których nie da się ominąć, natomiast wcale nie oznacza to, że korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych jest mentalnie bolesne.

Audiofile słuchawek bezprzewodowych w dużej mierze nie pokochają, ale przeciętny użytkownik nie zauważy różnicy w jakości dźwięku, a nawet jeśli, to nie będzie ona mu przeszkadzać. Wobec tego, jeśli nie mamy wygórowanych wymagań, nie ma co się obawiać, że jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych nas nie zadowoli. Chyba, że mówimy tutaj o słuchawkach za kilkadziesiąt złotych z chińskich portali aukcyjnych – w ich przypadku faktycznie jest na co narzekać.

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?

Douszne słuchawki bezprzewodowe nie są dla każdego, ale jeśli kogoś drażnią plączące się w torbie kable i nie przeszkadza mu konieczność doładowania słuchawek co jakiś czas, warto się nad nimi zastanowić.

Nie powinniśmy jednak zanadto oszczędzać i kupować najtańszych słuchawek możliwych, ponieważ różnica między nimi, a słuchawkami dobrej jakości jest gigantyczna i bez wątpienia zrobią one na nas złe wrażenie. Listę dobrych, rekomendowanych modeli słuchawek w różnych cenach można znaleźć między innymi tutaj: https://techpolska.pl/najlepsze-bezprzewodowe-sluchawki-douszne-ranking/.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Jeśli interesują nas bezprzewodowe słuchawki douszne ranking będzie czymś, z czym koniecznie należy się zapoznać przed ich zakupem. Jak wspomniano na początku, modeli tego typu słuchawek jest już bardzo dużo, a ciągle pojawiają się nowe.

Wiele z nich, nawet te bardzo drogie, nie imponują jakością i nie warto w nie inwestować. Dlatego też najlepiej sprawdzić, co na temat poszczególnych modeli sądzą eksperci, którzy mieli z nimi do czynienia i mogą ocenić, czy rzeczywiście warte są one swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here