Hemoroidy - krwawe guzki odbytu

W obecnych czasach medycyna rozwija się w zawrotnym tempie. Niemalże każdego dnia naukowcy odkrywają nowe substancje lecznice, prowadzą liczne badania, które mają ich doprowadzić do odkrycia leków zwalczających, nieuleczalne dotąd choroby. Jednak mimo takiego zaawansowania nauki i ludzkiej świadomości, choroby cywilizacyjne wciąż stanowią temat tabu. Takim wstydliwym pojęciem dla wielu osób są hemoroidy. Warto zauważyć, że te guzki krwawnicze są naturalną strukturą ludzkiego odbytu i wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Same w sobie nie powinny więc wprowadzać w zakłopotanie. Dopiero kiedy dojdzie do komplikacji i guzki rosną ponad miarę, a następnie wypełniają się krwią, której nie potrafią się w zupełności pozbyć, to pojawia się problem natury medycznej i tak też powinien być taktowany. Warto wiedzieć, że zbyt długo zalegająca krew może doprowadzić do groźnych powikłań i zakażeń całego organizmu!
Jeśli zastanawiacie się jak wyglądają hemoroidy zdjęcia znajdujące się w internecie na pewno dokładnie wam to zobrazują. Są to po prostu skupiska powiększonych guzków. Oczywiście może występować również pojedyncza postać, czy bardziej złożona, jednak dokładną diagnozę zawsze wystawia specjalista proktolog, a nie internetowi, samozwańczy lekarze.
Aby zapobiec poważnym komplikacjom, warto dowiedzieć się, jak wyglądają pierwsze objawy żylaków odbytu, a także jak im skutecznie zapobiegać. Przede wszystkim na pogorszenie ukrwienia wpływa siedzący tryb życia, mało aktywności fizycznej, a niestety wszelkie prace biurowe, przed komputerami, właśnie tym się charakteryzują. Negatywny wpływ ma również zła dieta, w której jest za mało błonnika, świeżych warzyw i owoców, co w konsekwencji doprowadza do zaparć, a od nich jak wiadomo, krótka droga do problemów z odbytem.
Niekiedy zdarza się również tak, że pomimo zdrowego stylu życia, idealnie skomponowanej diety, regularnych ćwiczeń, hemoroidy i tak się u nas pojawią. Szczególnie dotyczy to kobiet, które rodzą dzieci siłami natury, Wysiłek jaki musi włożyć kobieta podczas parcia jest tak ogromny, że żylaki odbytu po prostu pojawiają się naturalnie i trzeba z nimi walczyć. Niekiedy zanikają samoistnie, a czasami potrzebny jest zabieg mający na celu ich usunięcie.
Obecnie na rynku jest mnóstwo preparatów przeciw hemoroidom. Dedykowane są specjalnie leki dla mężczyzn, kobiet, matek karmiących. Warto pamiętać również o naturalnych metodach, takich jak np. miód. Ważne, aby był naturalny, bez sztucznych domieszek i cukrów. Stosujemy go wtedy jak maść z apteki i istnieje ogromna szansa, że nas problem zniknie. Należy tylko pamiętać o regularności stosowania, gdyż naturalnie terapie tylko wtedy są skuteczne.
Najważniejsze, aby nie zapominać o samobadaniu, a kiedy pojawi się problem i dolegliwości są zbyt dokuczliwe, należy jak najszybciej udać się na wizytę do proktologa. Nie należy się wstydzić, gdyż tylko w ten sposób pomożemy sobie, a być może uratujemy życie. Warto pamiętać również o tym, że lekarze widzieli tysiące, przeróżnych przypadków dlatego nasz nie zrobi na nich większego wrażenia, a tym samym nie powinniśmy się krępować czy wstydzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here