Jak nagrać płytę?

Pewnie zastanawiasz się jak nagrać płytę ze swoimi ulubionymi utworami, które uwielbiasz słuchać niemalże codziennie i przynoszą Ci one dużo pozytywnej energii. Nagrywanie plików na płytę jest również świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca na dysku. Gdy popsuje nam się komputer, laptop prawdopodobnie wszystkie dane zostaną z niego usunięte, dlatego warto zapisać je na płycie aby ich nie stracić. Jednak wiele osób nie potrafi wykonać tej czynności. Nie jest to ani łatwe, ani za trudne i wymaga trochę skupienia i uwagi. W artykule przedstawię najprostszy sposób.

Na rynku istnieje wiele rodzajów płyt. Jeśli chcemy nagrać małą ilość plików, to wystarczy nam płyta o pojemności 700MB. Jednak gdy interesuje nas większa pojemność nagrania utworów, filmów video – będzie potrzebna płyta DVD, która ma pojemność 4,7 GB. Niestety do tego rodzaju płyt nie wystarczy standardowa nagrywarka.
Wszystkie komputery, które posiadają system Windows mają zainstalowany program Windows Media Player. Korzystając z tego programu można nagrać swoje ulubione utwory, filmy na płytę DVD oraz też skopiować pliki muzyczne, wideo i zdjęcia na pustą płytkę CD, DVD i Blu-ray.

Oto sposób:

1. Otwórz następujący program: ,,Windows Media Player” i kliknij przycisk ,,Start”, następnie kliknij na ,,wszystkie programy”, a później w ,,Windows Media Player”.
2. W przypadku gdy korzystasz z programu ,,Windows Media Player”, aby też posłuchać muzyki, kliknij zatem polecenie ,,przełącz do biblioteki do uruchomienia procesu wypalania”.
3. Następnie kliknij w zakładkę ,,nagrywanie”, a następnie kliknij w opcję nagrywania, aby wyświetlić więcej opcji.
4. Żeby nagrać swoją muzykę czy ulubione filmu video, kliknij zatem ,,dane napędu” DVD lub CD. Tego rodzaju płyty nie są odtwarzane we wszystkich urządzeniach.
5. W otwieraniu napędu dysków optycznych, należy umieścić czystą płytę CD-R, zapisać na dysku CD lub DVD, i zamknąć go. Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe autoodtwarzania, to należy je zamknąć.
6. Jeśli Twój komputer jest wyposażony w kilka napędów, to kliknij w menu ,,opcje nagrywania”, potem kliknij w ,,więcej opcji nagrywania”, a następnie kliknij ,,kartę” aby wybrać dysk, który chcesz używać.
7. Jeśli media istnieją już zakładce ,,nagrywanie”, kliknij przycisk ,,wyczyść listę” żeby opróżnić bieżące nagrania z listy.
8. Następnie przeciągnij albumy, utwory, listę odtwarzania oraz filmy, które chcesz nagrać na płytkę z biblioteki do okienka – lista znajduje się po prawej stronie program Windows Media Player.
9. Aby zmienić kolejność listy na płycie, przeciągnij elementy na liście.
10. Żeby usunąć filmy lub piosenki, kliknij prawym przyciskiem myszy na menu ,,opcje”, a następnie kliknij przycisk ,,usuń z listy”.
Usuwanie utworów lub filmów z listy płyt nie usunie je z komputera na stałe. Aby dokonać zapisu, kliknij zatem ,,start nagrywania”. Może to zająć do kilka minut. Nie możesz teraz otworzyć napędu dysków optycznych aż do momentu, gdy proces wypalania tej płyty zostanie zakończony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here