Jak odzyskać kod puk?

Zastanawiasz się jak odzyskać kod puk? Między innymi trzy próby źle wpisanego kodu PIN świadczą o tym, że należy poszukać kodu PUK aby poprawnie znowu włączyć telefon i móc dalej z niego korzystać. Na pewno nie jest to dobra i przyjemna wiadomość.
Choć bardzo rzadko i na pewno na co dzień nie używamy kodu PUK, to właśnie jego brak może uniemożliwić nam korzystanie z telefonu komórkowego. Niestety z racji rzadkości korzystania z kodu, często zapominamy o tym, w jakim miejscu go przechowywaliśmy. Jak zatem odzyskać kod PUK między innymi w sieci Play, gdy go zgubimy?

Codzienne użytkowanie telefonu jest związane z korzystaniem z szeregu wielu usług. Niektóre z tych usług wymagają loginów oraz haseł dostępu. Najłatwiej jest oczywiście zapamiętać kod PIN, którym uruchamiamy nasz telefon wtedy, kiedy go wyłączyliśmy lub został rozładowany, choć coraz więcej osób rezygnuje z tego zabezpieczenia. Drugim ważnym kodem jest kod PUK. Do czego on służy i jak możemy go uzyskać w sieci Play, jeśli go zagubiliśmy?

Do przydatny jest kod PUK?
Kod PUK, czyli inaczej ,,Personal unblocking key”, jest to personalny klucz odblokowujący kartę SIM. Jest to stały ciąg cyfr, który składa się z ośmiu elementów. Kod PUK jest więc przypisany do karty naszej SIM.

Podstawowym zadaniem kodu PUK jest przede wszystkim danie użytkownikowi możliwości odblokowania swojej karty SIM po 3-krotnym nieudanym wpisaniu kodu PIN podczas włączania telefonu. Dzięki kodowi PUK jesteśmy w stanie uzyskać z powrotem dostęp do naszego telefonu.

Należy też pamiętać, że dziesięciokrotnie, błędnie wpisanie kodu PUK sprawia, iż nasza karta SIM przestanie być już całkowicie użyteczna. Wtedy niezbędna będzie wymiana na nową kartę SIM.

Gdzie i w jakim miejscu znajdziemy kod PUK?
Osoby, które posiadają telefony na kartę w Play znajdą swój kod PUK w zestawach startowych, które dostali przy zakupie karty SIM. Dobrze jest schować taki zestaw do szuflady i w razie potrzeby mieć punkt odniesienia. Niestety w praktyce często zestawy te się zapodziewają, a my sami zapominamy, gdzie zapisaliśmy kod i co wtedy zrobić?

Pierwsze rozwiązanie: sieć Play24
Aby odzyskać kod PUK, to wystarczy skorzystać z internetowego serwisu Play24. Po zalogowaniu się na swoje własne konto można sprawdzić kod PUK w informacjach dotyczących naszej taryfy oraz aktualnych usług. Dane dotyczące naszego kodu znajdą w serwisie klienci, których numer został przedtem już zarejestrowany.

Drugie rozwiązanie: salon sieci Play
Innym rozwiązaniem jest indywidualna wizyta w najbliższym salonie Play. Po podaniu numeru naszego telefonu oraz po podaniu i zweryfikowaniu naszych danych osobowych konsultant dostarczy nam potrzebnych informacji, które musimy odzyskać aby odblokować kartę SIM zagubionym kodem PUK.

Trzecie rozwiązanie: infolinia sieci Play
Ostatnią opcją jaką możemy wybrać, to jest skorzystanie z telefonicznie z dostępnego Biura Obsługi Klienta. Wystarczy tylko wykonać telefon pod numer *500 i postępować zgodnie z instrukcjami czytanymi przez konsultanta, które nam podaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here