Kupno alkomatu na własny użytek

Na kupno alkomatu z roku na rok decyduje się coraz większa liczba osób. Część z nich nabywa to urządzenie do celów osobistych, by mieć pewność, że po spożyciu alkoholu może wsiąść bezpiecznie za kółko. Z racji tego, że kary dla pijanych kierowców są bardzo surowe, warto postawić na atestowany, wiarygodny alkomat, który wskaże prawdziwą zawartość alkoholu we krwi kierowcy.

Czy wirtualne alkomaty online mają sens?

Ostatnimi czasy w internecie dostępnych jest wiele stron, które na podstawie wprowadzonych danych wskazują szacunkową zawartość alkoholu we krwi. Ich wskazaniami można się jedynie sugerować, ale nie należy uznawać ich za wiążące. Trzeba pamiętać o tym, że każda osoba posiada inną tolerancję na alkohol, a także inne tempo jego spalania. Jedyny plus tego typu alkomatów jest taki, że zazwyczaj zawyżają one pokazywane wyniki, stąd też nie powinny wpędzić nikogo w kłopoty. Jednak wyłącznie alkomat z atestem pokaże wynik w 100% zgodny z prawdą.

Czy warto kupować tanie alkomaty elektrochemiczne?

Alkomaty elektrochemiczne to jedyne urządzenia na rynku, które charakteryzują się małą tolerancją dla błędów, przez co są godne polecenia. Tymczasem na stacjach paliw i w większości sklepów monopolowych można kupić proste alkomaty, których cena nie przekracza kilku złotych. Służą one do samodzielnej kontroli poziomu alkoholu we krwi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze pokazują one wyniki zgodne z prawdą, przez co mogą wpędzić kierowcę w nie lada kłopoty. Alkomat z atestem kosztuje o wiele więcej, ponieważ chcąc go kupić, trzeba przygotować się na wydatek kilkuset złotych.

Decydując się na zakup alkomatu, trzeba wybierać urządzenie, które pochodzi od uznanego, obecnego na rynku od wielu lat producenta. Ostatnimi czasy rynek zalewany jest przez produkty tworzone w Chinach, niemniej jednak nie warto zwracać na nie większej uwagi, ponieważ zazwyczaj charakteryzują się bardzo niską jakością.

Wybierając alkomat spośród dostępnych na rynku modeli, trzeba pamiętać o tym, że w razie kontroli policji, to wynik uzyskany przy pomocy policyjnego alkomatu będzie wiążący. Urządzenia wykorzystywane przez stróży prawa charakteryzują się wysoką dokładnością pomiarów oraz wyświetlają wartości zgodne z rzeczywistymi. Dlatego też decydując się na zakup alkomatu, koniecznie trzeba wybrać taki, którego wskazania będą pokrywać się z rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here