ogrzewanie podłogowe panele

Pragniesz, aby Twój dom był prawdziwą oazą spokoju, w której będziesz czuł się wygonie mimo zmieniających się warunków atmosferycznych? Cenisz komfort cieplny i zaliczasz się do grona tzw. zmarzluchów? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jest ogrzewanie podłogowe. Pozytywne opinie setek zadowolonych klientów sprawiają, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Co warto wiedzieć, o tym innowacyjnym rozwiązaniu?

Jakie zalety ma podłogowe ogrzewanie?

Największą zaletą jest oczywiście komfort termiczny. Ciepła, przyjemna w dotyku podłoga tuż po wyjściu spod prysznica lub po przebudzeniu z łóżka – dla wielu osób korzyść ta jest wręcz nie do opisania. Co więcej, rozwiązanie to pozwala obniżyć ogrzewanie o kilka stopni, co w całym roku przynosi znaczne oszczędności. Jest ono również dedykowane alergikom. W przeciwieństwie do grzejników przyczynia się do większą wilgotność w pomieszczeniu oraz sprzyja ograniczaniu roztoczy. Brak konwekcji powietrza, którą powodują grzejniki, sprawia, że w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym nie znajduje się tyle kurzu, co pozwala odetchnąć alergikom i astmatykom. Instalacja taka sprzyja również lepszemu rozkładowi temperatury, który jest bardziej optymalny dla zdrowia człowieka – zapewnia wyższą temperaturę w okolicach stóp, a niższą powyżej tułowia.

Co więcej, minęły już czasy, gdy ogrzewanie podłogowe jest ekskluzywnym rozwiązaniem, na które mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Dostępne jest w coraz przystępniejszych cenach oraz wiele firm, zajmuje się taką instalacja – nietrudno wiec znaleźć prawdziwych fachowców. Kolejnym atutem jest duża estetyka wnętrza. Ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne, pozwala wiec na większe możliwość aranżacyjne niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników.

Ogrzewanie podłogowe panele – do jakich pomieszczeń?

Podłogówka najlepiej sprawdzi się w niedużych, ciasnych pomieszczeniach, w których grzejnik zabrałby cenną przestrzeń. Jeżeli chodzi o wygodę, to najlepszą decyzją będzie zainstalowanie jej w sypialni i łazience – w pokojach tych najczęściej chodzimy boso, dlatego ciepła podłoga znacząco podwyższy komfort wszystkich domowników. Na jakich przestrzeniach natomiast nie warto decydować się na ogrzewanie podłogowe? Głównie tam, gdzie podłoga jest przysłonięta meblami, zajmującą całą powierzchnię lub dywanem – na przykład pod kompletem wypoczynkowym, komodą, szafkami w kuchni czy wanną. Rozwiązanie takie byłoby nie tylko mało praktyczne, ale niepotrzebnie nagrzewałoby niektóre sprzęty, co mogłoby spowodować ich awarię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here