Posiadanie sponsora gwarantem przyszłej kariery.

Sportowcy muszą dbać o wiele rzeczy naraz. Weźmy pierwszy przykład z brzegu. By móc- latać po świecie i uczestniczyć w zawodach muszą mieć ważny paszport. Bez tego nie mogliby przekroczyć granicy wielu państw. Brak możliwości uczestnictwa w zawodach to mniejsze zarobki i niemożność pojedynkowania się ze światową czołówką. A jak wiadomo, gdy człowiek nie robi postępów, to się cofa. Tylko pokonanie lepszego od siebie daje większą satysfakcję. Ważny paszport jest więc bramą do innego życia. Co prawda wiąże się ono z ciągłym podróżowaniem, ale cóż począć taki jest los zawodnika, który chce coś osiągnąć.

O czym musi jeszcze pamiętać profesjonalny sportowiec? Przede wszystkim o zbilansowanej diecie i odpowiedniej regeneracji. Nie wolno mu jeść zbyt kalorycznych potraw typu pizza czy hamburgery. Musi ograniczyć też spożycie cukrów. W związku z tym nie może sobie za często pozwolić na takie przyjemności jak słodycze, czy pyszne lodowe desery. Wrogiem numer jeden są też ciasta typu jabłecznik czy sernik. One dostarczają jedynie pustych kalorii i są przyczyną wzrostu tkanki tłuszczowej. U sportowców stanowi ona jedynie niewielką część całości. Ciało wyczynowca składa się głównie z mięśni. Rozbudowana muskulatura to podstawa każdej dyscypliny sportowej. To ona decyduje o sile i zwinności zawodnika. Ktoś z ogromnym brzuchem mógłby uprawiać jedynie sumo, a nie być na przykład znanym lekkoatletą.

I tu pojawia się kwestia treningu. Zawodnik musi być na tyle zdyscyplinowany, by samemu poddać się reżimowi treningowemu. Takie ćwiczenia na bieżni i biegi interwałowe zajmują niekiedy pół dnia. Lekkoatleta musi mieć kondycje i odpowiednią wytrzymałość podczas wysiłku. A nie da się jej inaczej osiągnąć jak setkami powtórzeń i przebiegnięciem dużej liczby kilometrów. Taki rodzaj treningów jest dość monotonny i męczący psychicznie. Jednak zawodnik ma do pomocy trenera, który potrafi dobrać do niego odpowiednią metodę treningową. Nie jest tajemnica, że każdy sportsmen jest inny, toteż na każdego działają inne bodźce. Jeden lubi porządnie się zmęczyć, a drugi wręcz odwrotnie woli ostrożnie dawkować sobie poziom trudności. Jednak zarówno jeden, jak i drugi ma szanse na najwyższe laury, pod warunkiem, że wytrwa w swoim postanowieniu.

Profesjonalny lekkoatleta ma w swoim sztabie szkoleniowym również managera. To on myśli, jak znaleźć sponsora dla niego. Nie ukrywajmy, że nawet bardzo utalentowany zawodnik nie jest w stanie się wybić na arenę międzynarodową, bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Pieniądze zwłaszcza na początku kariery potrzebne mu będą na opłacenie przelotów, noclegów, czy zatrudnienie fizjoterapeutów. Drugą sprawą jest zakup profesjonalnego obuwia tak zwanych kolców, które ułatwiają bieganie po tartanowej nawierzchni. Poza tym stypendium sportowe pomoże mu wynająć mieszkanie, czy opłacić podstawowe rachunki. Poza tym zdarzają się młodzi ludzie, którzy oprócz tego, że trenują, to jeszcze studiują. Pogodzenie tych dwóch rzeczy nie jest proste i wymaga sporych środków finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here