niedrożność jelit

Przewlekła niedrożność przewodu pokarmowego to stan, w którym dochodzi do zatrzymania fizjologicznego przesuwania się treści pokarmowej. Zazwyczaj dolegliwość powstaje w wyniku błędnego funkcjonowania perystaltyki układu pokarmowego oraz mechanicznego zapchania światła jelita. Jest to przypadłość przewlekła, przez co męcząca. Jak się objawia? I czy da się ją wyleczyć?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/niedroznosc-jelit/

Jakie są przyczyny niedrożności jelit?

Obecnie główne przyczyny przewlekłej niedrożności jelit ciężko jest ustalić. Wynika to głównie z tego, że objawy danej dolegliwości pokrywają się z innymi chorobami. Podejrzewa się, że w znacznym stopniu w powstawaniu przewlekłej rzekomej niedrożności jelit przyczyniają się dysfunkcje mitochondriów, wolne rodniki oraz zaburzenia w przekaźnictwie wapniowym. Oprócz tego w procesie powstawania przewlekłej rzekomej niedrożności jelit ważną rolę odgrywa zmniejszone uzewnętrznienie się genu BCL – 2.

Jak objawia się niedrożność jelit?

Przewlekła rzekoma niedrożność jelit może objawiać się w różny sposób. Zazwyczaj osoby borykające się z tą dolegliwością cierpią z powodu wymiotów lub nudności. Oprócz tego, dochodzi u nich do szybkiego nasycania się pokarmem. Wtedy z kolei pojawiają się zaparcia oraz bóle brzucha.

Gdy dochodzi do rozwoju rzekomej niedrożności jelit samopoczucie pacjenta ulega zmianie, a dokładniej pogarsza się. Można powiedzieć, że organizm słabnie. Jak rozpoznać, że choroba postępuje? Tutaj niezbędne są specjalistyczne badania, niezbędne jest badanie fizykalne jamy brzusznej odgłosu bębenkowego.

Następne fazy rozwoju rzekomej niedrożności jelit mogą objawiać się poprzez występowanie problemów z owrzodzeniem błony śluzowej lub wynaczynieniem krwi. Wynika to z powodu obniżenia poziomu potasu, sodu, magnezu oraz wapnia, w organizmie. Jeżeli dojdzie do zaawansowanego stadium rzekomej niedrożności jelit powstaje zastój krwi w ścianie jelita. W następstwie dochodzi do krwawienia.

Leczenie niedrożności jelit

Podobnie jak diagnozowanie, leczenie przewlekłej rzekomej niedrożności jelit jest równie ciężkie. Tutaj nie ma możliwości leczenia przyczynowego, ponieważ przyczyna dolegliwości nie jest znana. Pierwszym krokiem, który ma poprawić stan pacjenta jest zdrowa dieta, która powinna ograniczyć laktozę oraz przyswajalne tłuszcze. W leczeniu tej choroby często jest też stosowania farmakoterapia, które polega na zażywaniu antybiotyków.

Zobacz też: http://www.testersi.pl/jakie-sa-skuteczne-domowe-sposoby-na-tradzik-mlodzienczy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here