Przygotowanie do walki w Minecraft

W internecie krąży wiele poradników odnośnie Minecraft. Nie ma się co dziwić, ponieważ mimo słabej grafiki jest to bardzo popularna gra. Wciąż pojawiają się nowe aktualizacje, i chociaż wiele osób uważa tą grę za wymarłą, to wciąż ma ona wiernych fanów. Nazwa gry bardzo trafnie ją opisuje, będziemy w niej wydobywać surowce w kopalni i tworzyć przedmioty. Jednak taki opis nie zainteresuje przeciętnego gracza, który chce walczyć z potworami i odkrywać niebezpieczne miejsca. Dlatego gra posiada rozbudowany system walki.
W obecnej wersji już nie wystarczy klikać szybko myszką na przeciwnika żeby zwyciężyć. W czasie walki ważny jest szary pasek zaraz pod celownikiem. Każdy cios powoduje jego ponowne ładownie się. Oczywiście należy uderzać wtedy gdy pasek jest w pełni naładowany. Kolejną ważną kwestią są trafienia krytyczne. Można je zadać przy ciosie z wyskoku. Nauczenie się zadawania obrażeń krytycznych wymaga koncentracji aby zaatakować w odpowiednim momencie, ale jak najbardziej się opłaca. Dzięki trafieniom krytycznym wiele potworów można pokonać na 2-3 ciosy. Mając tą podstawową wiedzę teoretycznie możesz już ruszać do walki, jednak znacznie lepiej zrobisz jeżeli poznasz jeszcze kilka rad. Po pierwsze zbroja. Powinieneś jak najszybciej zdobyć pełną diamentową zbroję. Jeżeli akurat nie masz diamentów to stalowa też się nada. W ostateczności możesz nawet zrobić sobie zbroję skórzaną, ale słabo chroni ona przed obrażeniami. Z pewnością nie będziesz potrzebował złotej zbroi, która wprawdzie może ładnie wyglądać, ale zapewnia bardzo słabą ochronę. Kiedy już zadbałeś o zbroję pomyśl o dobrej broni. Kamienny czy drewniany miecz są bezużyteczne, ale lepsze to niż nic. Interesuje Cię co najmniej miecz stalowy, a docelowo diamentowy. Alternatywnie zamiast miecza możesz używać siekiery, ale tracisz wtedy możliwość trafienia kilku wrogów naraz.
Teraz jesteś już gotowy do walki wręcz, ale wciąż bezbronny w walce dystansowej. Potrzebny Ci łuk. Możesz go zrobić z patyków i pajęczej nici. Jeśli chodzi o to jak zrobić strzały w minecraft to wystarczy połączyć ze sobą krzemień, patyki i pióra. Wszystkie te surowce można łatwo zdobyć jeżeli wie się gdzie szukać. Zacznijmy od patyków. Wytwarzasz je z desek które pozyskujesz z drewna. Drewno jest wszechobecne w świecie gry więc zdobycie patyków na pewno nie będzie problemem. Krzemień można zdobyć poprzez wykopywanie żwiru, jest niewielka szansa że zamiast żwiru wypadnie krzemień. W praktyce możesz zbudować pod sobą wielką wieżę ze żwiru, a następnie ją zniszczyć. Powtarzaj te kroki aż będziesz miał wystarczające zapasy krzemienia. Pióra możesz zdobyć zabijając kury. Uważaj tylko żeby nie wybić wszystkich swoich kur, bu będziesz musiał sprowadzić nowe. Potrzebujesz jeszcze sznurka na cięciwę łuku. Możesz go zdobyć z pajęczyny, pająka jaskiniowego lub zwykłego pająka. Dwa pierwsze źródła nici występują jedynie w opuszczonej kopalni, więc na początku gry nie będziesz miał do nich dostępu. Musisz wybrać się na polowanie na pająki. Na koniec polecam zaklinać wszystkie swoje bronie i zbroje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here