hotelarz

Na zarobki osoby pracującej jako hotelarz wpływ mają głównie czynniki. Istotne jest również to, czy lokal w którym pracujemy posiada odpowiednie zainteresowanie. Na większe zarobki możemy oczywiście liczyć w dużym i często uczęszczanym hotelu znajdującym się w dużym mieście. Istotne są też czynniki takie jak stanowisko pracy, wiedzę, doświadczenie oraz to czym dokładnie zajmujesz się w przedsiębiorstwie.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/od-czego-zaleza-zarobki-hotelarza-sprawdz-ile-zarabia-hotelarz/

Perspektywa zatrudnienia osoby pracującej na stanowisku hotelarza

Usługi hotelarski w obecnym czasie bardzo się rozwinęły. Konkurencja jest naprawdę duża i stale rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na wynajmowanie pokoi na noc lub w celach biznesowych, turystycznych czy bardziej dyskretnych i intymnych. Hotele, motele, pensjonaty schroniska, domy wycieczkowe coraz częściej pojawiają się nie tylko w dużych miastach, ale również na ich obrzeżach czy prowincja. Tego typu ośrodki cieszą się coraz liczniejszy mi turystami, także w małych miejscowościach. To wszystko powoduje, że perspektywa zatrudnienia w zawodzie hotelarza czy w pokrewnych zawodach jest dosyć spora.

Zarobki hotelarza na poszczególnych stanowiskach

Hotelarz jest nie tylko właścicielem, ale również całą masą pracowników, którzy również muszą wykazać się odpowiednimi predyspozycjami, umiejętnościami oraz przygotowaniem merytorycznym do zawodu. Zatem można wyodrębnić 6 podstawowych członków, wchodzących w skład ekipy hotelowej. Jak wyglądają zarobki dla poszczególnych z nich? Oto one:

  • szeregowy pracownik recepcji i pracownik obsługi – dotyczy to to recepcjonistów, serwisantów oraz salowych – zarobki sięgają przeważnie 1700 – 2500 zł, w większych i lepszych hotelach te zarobki rosną do nawet 2500 – 3500 zł,
  • kierownicy recepcji lub całego hotelu – zarabiają 3500 – 5000 zł,
  • dyrektor hotelu – zarabia przeważnie w okolicach 5000 – 12 000 zł.
  • szef sprzedaży – zarabia w przedziale 6000 – 9000 zł.
  • menedżer hotelu – od 3000 – 7000 zł.
  • właściciele hoteli –od 5000 do 6000 zł,

Zobacz też: http://mamawszpilkach.pl/hotelarz-gdzie-mozemy-szukac-pracy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here