Lipotransfer

Przed skorzystaniem z przeszczepu tłuszczu każdy na pewno będzie chciał się dowiedzieć, na czym ten przeszczep tak dokładnie polega. Informacje na temat zabiegu są na szczęście jawne. Poniżej opisujemy zatem, jak taki lipotransfer wygląda. Ogólnie rzecz biorąc można go podzielić na trzy podstawowe etapy.

Etap 1

Odbywa się on po wstępnych konsultacjach (zazwyczaj są to dwie wizyty wstępne) i po ustaleniu zakresu i warunków zabiegu. W jego trakcie lekarz pobiera od pacjenta wybraną ilość tkanki tłuszczowej. Oczywiście pobiera ją z tego miejsca, które wcześniej ustalił wraz z pacjentem. Najczęściej jest to brzuch, czasem też uda bądź okolice bioder. Przeszczepianie tłuszczu nawet na tym etapie nie jest bolesne i nie doprowadza do obwiśnięcia skóry występującej w okolicy miejsca, z którego ten tłuszcz się pobiera.

Etap 2

Teraz, gdy lekarz pobrał już potrzebną mu tkankę tłuszczową, przeszczep tłuszczu może wejść na kolejny etap, jakim jest już dokładna selekcja komórek. Trzeba ustalić, które z nich zatrzymać, a których lepiej się pozbyć (bo są np. zbyt wiekowe i mają pewne defekty lub inne nieprawidłowości). Tkanka tłuszczowa, która ma zostać wszczepiona w inne miejsce na ciele pacjenta, musi zostać do tego właściwie przygotowana. Składające się na nią komórki poddaje się zatem specjalistycznej szczegółowej selekcji. Do ciała pacjenta powracają tylko te komórki, które są w stu procentach zdrowe, by lipotransfer był bezpieczny dla organizmu.

Etap 3

Każde przeszczepianie tłuszczu sprowadza się ostatecznie właśnie do tego etapu, jakim jest iniekcja. Wyselekcjonowane komórki tłuszczowe są wstrzykiwane przez lekarza w wyznaczone miejsce. Wprowadza się je przy pomocy specjalistycznej kaniuki albo bardzo cienkiej igiełki. Warto tu jednak zaznaczyć, że czasem na jednym przeszczepieniu tłuszczu zabieg się nie kończy, bo może się okazać, że wstrzyknięta ilość tłuszczu będzie niewystarczająca. Nie wolno natomiast przesadzić z jednorazowym wstrzyknięciem zbyt dużej ilości komórek tłuszczowych. Taki Przeszczep tłuszczu mógłby wywołać nieprzyjemne powikłania. Z tego względu zabieg zaleca się po prostu kilkukrotnie powtórzyć. To właśnie wtedy da on zdecydowanie najlepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here