Jak zmierzyć długość członka

Penis jako uosobienie męskości jest tematem wielu dysput, a czasami również kompleksów. Chociaż zwykle zasłonięty dla postronnych obserwatorów, a w stanie spoczynku – niezbyt okazałych rozmiarów – bywa przedmiotem przechwałek i zazdrości. Co ciekawe, wydaje się, że rozmiar członka jest bardziej istotny dla mężczyzn niż dla kobiet. Potwierdzają to liczne badania statystyczne, przeprowadzone na kobietach. Mimo to wiele osób zastanawia się jak zmierzyć długość członka?

Jak zmierzyć penisa?

Aby poprawnie zmierzyć długość penisa musimy mieć świadomość, że jego wymiary w pozycji leżącej nie mają najmniejszego znaczenia. Dlatego, chcąc zyskać wiarygodne dane i nie popaść w depresję mierzymy naszą męskość podczas wzwodu. Najłatwiej zrobić to przykładając linijkę lub miarkę od góry i zdejmując wymiar od kości łonowych do końca. Tak pozyskany rozmiar może pomóc np. przy zakupie prezerwatyw. Podczas pomiaru kąt pomiędzy penisem a resztą ciała powinien wynosić około 90 stopni. Drugim parametrem, który bywa istotny może być obwód członka. Podobnie jak w wypadku jego długości dokonujemy pomiaru podczas erekcji. Do zmierzenia obwodu, najłatwiej będzie wykorzystać miarę krawiecką. Owijamy nią nasz atut w najgrubszym miejscu i patrzymy na wynik.

Rozmiary penisa

Statystycznie rzecz biorąc penis osiąga wymiary od 12 do 17 cm w wzwodzie i obwód ok. 4 cm, przy czym średnia wśród Polaków jest niższa niż 15 cm. Dobra wiadomość jest taka, że zarówno szczęśliwa „piętnastka” jak i mniejsze przyrodzenie w zupełności wystarcza, aby odbyć udany dla obu stron stosunek. Warto wiedzieć, że aby doprowadzić kobietę do szaleństwa w ogóle nie potrzeba męskości. Dzieje się tak, ponieważ najbardziej wrażliwe punkty erogenne znajdują się u wyjścia pochwy.

Rozmiar a seks

Niewątpliwie rozmiar ma wartość wizualną. Nie gwarantuje jednak wcale udanego seksu. Poza wspomnianym wcześniej argumentem dotyczącym wrażliwości pochwy, powinieneś wiedzieć, że jest ona elastyczna i potrafi się dostosować. Co więcej wejście pochwy, w przeciwieństwie do dalszej części, nie powiększa się w trakcie podniecenia, dzięki czemu nie powstają „luzy” nawet przy mniej okazałych penisach. Ponadto, u wielu kobiet, jakieś 4 cm od wejścia pochwy znajduje się silnie stymulujący obszar, zwany „punktem G”. Nawet 10-co centymetrowy „wojownik” powinien zatem starczyć, aby doprowadzić ukochaną kobietę do orgazmu. Należy również pamiętać, że głębsza penetracja, u niektórych kobiet, może wywołać ból. Dlatego zamiast koncentrować się na sobie, warto obserwować i słuchać, jak reaguje nasza miłość na poszczególne bodźce. Pozwoli to do perfekcji opanować sztukę kochania i czerpać przyjemność obu stronom niezależnie od wielkości przyrodzenia.

Powiększanie penisa

Dla osób niezadowolonych ze swoich naturalnych rozmiarów oferuje się zabiegi powiększania członka. Niemniej jest to ingerencja w organizm i należy liczyć się konsekwencjami takiego zabiegu. Jeśli mimo wszystko wydaje ci się, że coś jest nie w porządku, możesz zwrócić się o pomoc do seksuologa lub urologa. Fachowym okiem spojrzy na twój problem i rozwieje wszelkie wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here