Dlaczego warto zobaczyć Wyspy Zielonego Przylądka

Prawdopodobnie jeszcze niewiele osób ma konkretne plany na wakacje. Jednak nie należy rezygnować z dalekich wyjazdów, ponieważ są miejsca z bardzo małym zagrożeniem epidemicznym. Dobrze zatem zorientować się, które biuro podróży organizuje loty i wycieczki na Wyspy Zielonego Przylądka, ponieważ to miejsce ma sporo do zaoferowania turystom. Nie jest przy tym tak oblegane jak inne atrakcje Afryki.

Magia afrykańskich klimatów

Archipelag Wysp Zielonego Przylądka składa się z 26 większych i mniejszych wysp, z których najbardziej znana to Sal. Znajduje się 450 km od zachodniego wybrzeża Afryki. Funkcjonuje też pod portugalską nazwą Cabo Verde, ponieważ to była przez wieki kolonia portugalska.

Niewątpliwie to doskonałe miejsce na wakacje, szczególnie dla osób kochających słońce i piękne krajobrazy. Można poczuć atmosferę afrykańską, ale w dość łagodnej wersji – bez wszechobecnej nędzy. Jednocześnie łatwo dostrzec ślady dawnej bytności Portugalczyków. Wyspy Zielonego Przylądka mogą więc stanowić idealny kierunek dla tych, którzy nie znają jeszcze Afryki, ale nieco się obawiają tego kontynentu.

Turystyka dopiero się rozwija, co ma swoje plusy. Brak tłumów, ale i wyzyskiwania osób przyjeżdżających przez tubylców. Warto przy tym podkreślić wysoki standard istniejących hoteli. Nawet te najtańsze oferują naprawdę dobre warunki. Rozwija się także intensywnie sieć usług dla turystów. Bardzo przyjemne dla kieszeni są ceny – wizyta w restauracji czy zakup pamiątek na targu na pewno nie zrujnuje finansowo.

Raj dla plażowiczów i surferów

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka przyciągają pięknymi, piaszczystymi plażami. Osoby marzące o wylegiwaniu się na plaży powinny bez zastanowienia jechać na Cabo Verde, tym bardziej ze można jednocześnie podziwiać zjawiskowy turkus wody. To również idealne miejsce dla turystów szukających idealnych fali do surfowania, ale i sprzyjającego wiatru do kitesurfingu czy windsurfingu. Dla początkujących dostępne są szkółki treningowe. Bez problemu można też wypożyczyć sprzęt.

Poszczególne wyspy różnią się krajobrazem. Sal zachwyca nieco marsjańskimi pejzażami ze względu na dużą liczbę wygasłych wulkanów. Z kolei Boa Vista nazywa się czasami Saharą Wysp Zielonego Przylądka, i trudno się temu dziwić. Ma naprawdę pustynny charakter z powodu piasków nawiewanych właśnie z Sahary, ale i ze skał wulkanicznych. Dodatkową atrakcję stanowią żółwie morskie, które warto podziwiać w naturalnych warunkach. Dlatego organizuje się specjalne wycieczki do miejsc, w których najłatwiej je zobaczyć.

Cabo Verde to również urokliwe restauracje, w których koniecznie trzeba spróbować potraw ze świeżych ryb i owoców morza. W końcu rybołówstwo jest podstawową gałęzią przemysłu archipelagu i źródłem utrzymania wielu tamtejszych rodzin.

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka (dostępne m.in. w ITACE) mogą zatem stanowić doskonałą alternatywę dla miejsc bardziej znanych, ale jednocześnie tak obleganych przez tłumy turystów. Warto poczuć ten klimat luzu i radości. A najlepszą pamiątką, poza cudownymi wspomnieniami, będzie rzeźba, obraz czy inne dzieło wykonane przez artystów z wyspy Sal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here