bieganie

Jak to mówią sport to zdrowie. Bieganie jest to aktywność fizyczna od której wiele osób zaczyna swoją przygodę ze sportem. Decydując się na uprawianie sportu często motywują nas zbyt duża waga lub poprawienie kondycji.  Nie musicie jednak od razu wykupować karnetu na siłownie. Wiele sportów możecie wykonywać bez zbędnego wydawania pieniędzy na np. bieganie. Jak zacząć biegać? Co będzie nam potrzebne na początek? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zaczac-biegac/

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem? – odpowiednie akcesoria

Zaczynając przygodę z bieganiem z pewnością wiecie, że nie będzie to (szczególnie na początku) kolorowe. Wraz ze startem aktywnego trybu życia będziecie musili zmierzyć się z dużą ilością trudności i przeciwności losu, jednak najważniejsze na początku jest to, aby się nie zrażać. Kiedy odpowiednio się nastawimy będziemy w stanie przetrwać trudne początki.

Zacznijmy od wyboru ubrań. Z pewnością dobre będą te, które pozwolą naszemu ciału oddychać. Odpadają więc wszystkie sztuczne materiały. Do biegania potrzebne będą przede wszystkim wygodne i odpowiednie buty. Bieganie w klapkach to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Oprócz ubrań i butów dobrze jest mieć podczas biegania ze sobą bidon z wodą. Będzie on dużo bardziej wygodniejszy niż plastikowa butelka.

Jak się motywować do biegania?

Kiedy sprzęt jest już  zakupiony pora nastawić się psychicznie. Swoją przygodę z bieganiem najlepiej jest zacząć od dobrej motywacji. Świetna do tego będzie nie tylko motywacja od rodziny czy znajomych, ale także od aplikacji. Aplikacja nie tylko sprawdzi, ile kilometrów przebiegliście konkretnego dnia, ale może także oszacować, ile kalorii spaliliście. Wiele aplikacji posiada również funkcje dzięki którym będziecie dostawać mnóstwo ciekawych i przydatnych porad dotyczących zdrowego trybu życia.

Jak zacząć biegać z nadwagą lub z brakiem kondycji?

Jeśli wasza kondycja nie jest w najlepszym stanie oraz wasza waga również was nie zadawala nie załamujcie się i nie zakładajcie z góry, że  się wam nie uda. Nie zakładajcie sobie na początku wielkich celów, nie będziecie w stanie po jednym dniu biegania wokół domu, przebiec całego maratonu. Na początku zacznijmy od kilometra. Z czasem kiedy nasza kondycja się trochę poprawi możemy zwiększać swoje możliwości.  Z pewnością w taki sposób szybko nabierzemy kondycji i zrzucimy kilka kilogramów. 

Zobacz też: http://makelifetasty.pl/jak-nauczyc-sie-szyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here