Egzotyka dla domu – gdzie jej szukać?

0
1270

Produkty z Indii, krajów Orientu, Maroka, czy szeroko rozumiana egzotyka cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Pamiątki przywiezione z egzotycznych podróży to doskonała idea na wyszukany prezent albo ozdobę do domu, która ożywi jego atmosferę. Orientalne potrawy, przyprawy, napoje i ubrania coraz mocniej wchodzą do naszej codzienności. Na szczęście, już nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, by cieszyć się dobrodziejstwami odległych kultur.

Dlaczego pociągają nas egzotyczne rozwiązania?

Co takiego mają w sobie indyjskie ozdoby, marokańskie garnki czy nepalskie noże, że na ich widok rozświetlają nam się oczy? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jednym takie przedmioty przypominają cudowne wakacje, spędzone w dalekim od domu zakątku świata, pełne aromatycznego jedzenia, słonecznych kąpieli i pochłaniania obcej kultury wszystkimi zmysłami. Innym kojarzą się z przeżytą przygodą lub trafiają w marzenia o przeżyciu czegoś wyjątkowego, czegoś odmiennego. Właśnie ta odmienność powoduje, że przedmioty wykonane wiele tysięcy kilometrów od domu szybko stają się ważną atrakcją, którą chętnie stawiamy w jego centrum. Jeśli do tego dodać ręczne wykonanie z najwyższej jakości materiałów, to trudno się dziwić, że nas fascynują tropikalne rozwiązania – są inne, ciekawe i piękne.

Orientalny podarunek, np. pochodzący z Indii czy Indonezji mebel wykonany z drewna sezamowca, zestaw do picia Yerba Mate, oryginalny Kilim czy marokański Tadżin mogą być wspaniałym pomysłem na prezent dla twoich bliskich czy przyjaciół – zwłaszcza, jeśli wiesz, że gustują w nietypowych aranżacjach.

Nie musisz jechać za granicę!

Co najważniejsze, wcale nie musisz udać się do Indii czy Maroka i odwiedzać tamtejsze gwarne targowiska, by znaleźć jakąś niezwykłą pamiątkę, dodatek do domu, czy nową kuchenną inspirację. Świetne rzeczy znajdziesz w sieci – np. świetny i doskonale wyposażony sklep indyjski Warszawa to etnobazar.pl. Ogromny wybór produktów, świetna jakość produktów z całego świata i przystępne ceny – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

Możliwość kupienia egzotycznych, orientalnych i wyjątkowych produktów pochodzących z najdalszych zakątków świata to niewątpliwa zaleta globalizacji – świat stał się „na wyciągnięcie ręki”, a obcowanie z odległą kulturą wcale nie wymaga drogich biletów i długich godzin w samolocie. Warto korzystać z nowych możliwości i wyposażyć swój dom w niebanalne rozwiązania, a swoich bliskich uszczęśliwić stylowymi i wyszukanymi prezentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here