Maska w płachcie

Maski w płachcie to produkt upiększający znany od wieków. Pochodzą one z Japonii i pierwotnie stosowane były przez gejsze. Ich maski w płachcie były skrawkami delikatnego jedwabiu, który był namoczony w wodzie różanej. Z biegiem lat patent ten udoskonalono a maski zaczęto masowo produkować. Do Europy przywędrowały one wraz z modą na koreańską pielęgnację twarzy. Jak działają sheet mask?

Jak działają maseczki w płachcie?

Maski w płachcie znane też pod nazwą sheet mask to popularny produkt pielęgnacyjno – upiększający. Dziś oferuje je nie tylko koreańskie firmy kosmetyczne. Na tagomago.pl/collections/garnier znaleźć można sheet mask polskich firm takich jak Garnier czy Bielenda. Bez względu na logo wszystkie maseczki w płachcie działają w ten sam sposób. Wykonane są z bawełny, celulazy lub hydrożelu. Materiały te są mocno nasączone różnego rodzaju serum pochodzenia naturalnego. Esencja ta wchłaniając się w skórę, ma nawilżać, odżywiać, regenerować, rozświetlać itp. Dzięki temu, że przykryta jest ona materiałem, płyn z drogocennymi składnikami nie wchodzi w reakcje z otoczeniem, a także nie wchłania się zbyt szybko.

Jak działają maseczki w płachcie

Jakie składniki aktywne zawierają maski w płachcie?

W maskach w płachcie znaleźć można szereg składników pozytywnie działających na urodę. Najczęściej ekstrakt, którym nasączona jest bawełniana maseczka, pochodzi z wyciągów roślinnych -naturalnych i bezpiecznych dla każdego typu cery. W popularnych sheet mask pojawiają się takie składniki jak wyciąg z róży, aloesu, ryżu, pereł, śluzu ślimaka. Nie brakuje też maseczek z kwasem hialuronowym czy zieloną herbatą.

Jakie składniki aktywne zawierają maski w płachcie

Jak stosować maseczkę w płachcie?

Maseczka w płachcie jest bardzo prosta w aplikacji. Nakłada się ją podobnie jak opatrunek. Warto jednak pamiętać, że kosmetyk będzie właściwie działać, tylko jeśli przed jego aplikacją dokładnie oczyści się cerę. Najlepiej przed nałożeniem maseczki wykonać peeling twarzy, a dodatkowo oczyścić ją przecierać tonikiem lub płynem micelarnym. Ważne jest również, aby maseczkę stosować regularnie – najlepiej 1-2 razy w tygodniu i przestrzegać zasad wyszczególnionych opisie produktów m.in. dotyczących czasu trzymania maski na twarzy. Zadbać należy również o to, aby maseczka ściśle przylegała do twarzy. Jeśli się marszczy, odchodzi lub nie przylega, do którejś części twarzy, wystarczy ją delikatnie naciąć np. u nasady nosa. Dzięki temu obejmie ona większą powierzchnię skóry. Aby płachta lepiej przylegała, warto ją też wygładzić palcami lub rollerem z kamieniem jadeitowym lub innym minerałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here