Worki pod oczami

0
1566

Usuwanie worków pod oczami jest to proces dosyć skomplikowany. Istnieje kilka podejść chirurgicznych do operacji powiek dolnych. Przed zabiegiem chirurg zaznaczy Twoje powieki. Dzięki temu będzie wiedział, gdzie wykonać nacięcia. Zwykle każe ci usiąść, aby lepiej widzieć worki pod oczami.

Operacja powiek dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz ponownym zszyciu skóry pod oczami, dzięki czemu obszar pod oczami staje się bardziej napięty. Wokół pod okiem znajdują się delikatne struktury, w tym mięśnie oczu i sama gałka oczna. Zabieg wymaga delikatnego, precyzyjnego podejścia, aby wygładzić obszar pod oczami i sprawić, by był mniej opuchnięty.

Zabieg można wykonać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Znieczulenie ogólne polega na tym, że pacjent całkowicie śpi i nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się podczas zabiegu. Znieczulenie miejscowe pozwala pacjentowi się obudzić, ale okolice oczu zostały odrętwiałe, więc nie czują, co robi chirurg.

Jeśli masz wiele zabiegów, lekarz prawdopodobnie zaleci znieczulenie ogólne. Jeśli masz tylko operację powieki dolnej, lekarz może zalecić znieczulenie miejscowe. Zaletą tego jest to, że lekarz może przetestować ruchy mięśni oczu, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego efektu ubocznego.

Podczas gdy miejsca nacięcia mogą się różnić, lekarz wykona nacięcia w dolnej powiece. Następnie lekarz usunie nadmiar skóry i tłuszczu i zszyje lub zszyje skórę z powrotem, aby uzyskać gładszy, uniesiony wygląd. Twój lekarz może również zalecić przeszczep tłuszczu lub wstrzyknięcie tłuszczu w zagłębienia pod oczami, aby nadać im pełniejszy wygląd.

Operacja powiek dolnych jest zwykle zabiegiem ambulatoryjnym. Lekarz udzieli wskazówek dotyczących opieki po zabiegu. Zwykle obejmuje to stosowanie zimnych okładów przez około 48 godzin po zabiegu, aby zmniejszyć obrzęk.

Lekarz przepisze również maści i krople do oczu, aby zapobiec infekcjom. Możesz spodziewać się siniaków, suchości oczu, obrzęku i ogólnego dyskomfortu w dniach po operacji. Zwykle będziesz proszony o ograniczenie forsownych ćwiczeń przez co najmniej tydzień. Powinieneś także nosić ciemne okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy podczas gojenia się skóry. Jeśli twój chirurg założył szwy, których organizm nie wchłonie, lekarz zwykle usuwa je około pięciu do siedmiu dni po operacji.

Większość ludzi uważa, że ​​obrzęk i siniaki znacznie się zmniejszyły po około 10 do 14 dniach i czują się bardziej komfortowo w miejscach publicznych. Zawsze powinieneś skontaktować się z lekarzem, jeśli masz objawy, które mogą oznaczać, że masz problemy pooperacyjne.

Operacja powiek dolnych może nadać skórze pod oczami młodzieńczy i napięty wygląd. Postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza w okresie rekonwalescencji jest niezbędne do osiągnięcia i utrzymania wyników. Jeżeli masz więcej pytań powinieneś wejść na wrosinski.pl w celu uzyskania informacji.

Podsumowując, zabieg ten jest relatywnie złożony, lecz jeżeli zlecimy wykonanie go specjaliście nie powinny wystąpić żadne powikłania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here