Wybór właściwej wykładziny

Wielu posiadaczy balkonów czy tarasów dba, aby to dodatkowe miejsce odpowiednio wykorzystać. Często taki mały teren staje się dodatkowym pokojem, w którym z przyjemnością spędza się wolny czas.

Jaka wykładzina na balkon?

Balkony, ze względu na niewielkie powierzchnie i wystawienie na deszcze oraz śnieg, wymagają specjalnego podłoża. Nawet jeśli balkon jest zadaszony, wykładzina musi być odpowiednio dobrana. Powinna przepuszczać gromadzącą się wilgoć i wodę. Do tego idealnie nadaje się sztuczna trawa lub wykładzina w dowolnym kolorze, ale odprowadzająca wodę. Nawet po obfitych opadach taka Wykładzina na balkon szybko schnie i znów nadaje się do użytkowania. Można ją idealnie dopasować do donic i pojemników z roślinami, dobrać do mebli i cieszyć się pięknym otoczeniem wraz z gronem przyjaciół. Drugim idealnym rozwiązaniem to wykładzina zewnętrzna na balkon wykonana z pcv. Obecne technologię zapewniają takim wykładzinom odporność na deszcz, śnieg, mróz. Dziś wykładziny zewnętrzne na balkon można też w razie potrzeby zdemontować a założyć ponownie na wiosnę. Warto dbać, aby wykładziny zewnętrzne na balkon współgrały z meblami i pojemnikami na zewnątrz. Dobrze, gdy idealnie pasują do kolorystyki całego domu.

Czy wykładzina na taras tylko z pcv?

Tarasy to rozleglejsze niż balkony miejsca na świeżym powietrzu. Wykładziny na taras wymagają szczególnego przemyślenia, bo takie miejsce może stać się na przykład naturalnym przedłużeniem salonu lub kuchni. Niezwykle bogaty wybór wzorów i kolorów pozwoli na wybór takiej wykładziny, która zadowoli domowników i zachwyci gości. Wykładzina na taras imitujący panele z salonu to doskonały sposób na przedłużenie pokoju. Można znaleźć pokrycie podłogi do złudzenia przypominające drewno. Jeśli ktoś potrzebie pokrycia tarasu przypominające kamień- i taką wykładzinę znajdzie bez problemu. Wielbiciele zielonej murawy mogą też zakupić sztuczną trawę, która idealnie nada się i na tarasy oraz balkony. Dziś to już nie nienaturalnie plastikowe powłoki, ale przepuszczające wodę o mrozoodporne wykładzin s długim włosem do złudzenia przypominającym źdźbła traw. Taka wykładzina na taras daje ogromne możliwości aranżacyjne, bo idealnie zgrywają się z wszelkimi donicami i pojemnikami na rośliny. Całość stworzy idealny azyl na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here