Jak być piękną?

Piękno fascynowało nas od zarania dziejów. Obecne było w malarstwie, sztuce, gdzie przedstawiano piękno kobiecego ciała.
To piękno było pojmowane różnie, w zależności od czasów i nastrojów aktualnie panujących.
Jednak każda(prawie każda)kobieta wciąż poszukuje odpowiedzi na pytanie „Jak być piękną”? Każda z nas pragnie czuć się wyjątkowo, niepowtarzalnie, seksownie.
Nie każda jednak wie, jak odkryć swoje piękno. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet. I to prawda. Zwykle są kobiety zaniedbane, zaganiane, nie mające czasu zająć się swoją urodą. Każda z nas jest piękna, trzeba tylko umieć to piękno wydobyć i pokazać.
Dla niektórych kobiet dbanie o wygląd i umiejętność wyeksponowania swojego piękna nie stanowi najmniejszego problemu. One doskonale wiedzą, jaką fryzurę powinny nosić, jaki makijaż stosować, by podkreślał ich urodę. One też potrafią fenomenalnie dobrać garderobę, by ukryć, bądź pokazać swoje walory. Takie kobiety mają wielkie szczęście. Ta łatwość w dbaniu o siebie, powoduje, iż zawsze odbierane są jako kobiety pewne siebie, z klasą.
„Jak być piękną”? To pytanie zadają sobie także kobiety, którym nie przychodzi z taką łatwością dbanie o swój wygląd. One nie potrafią wystylizować odpowiedniej fryzury, dobrać makijażu i fajnych ubrań, w których będą dobrze wyglądały. W efekcie odbierane są jako kobiety zaniedbane, bez pomysłu na siebie, szare myszki ginące w tłumie i niczym się nie wyróżniające.
Jak pomóc takim kobietom? Jak im udowodnić, że są piękne,cudowne i wyjątkowe?
Przede wszystkim niech każda kobieta uwierzy, że jest piękna. Brzmi banalnie, ale nie o to chodzi. Każda niewiasta posiada coś niepowtarzalnego i wyjątkowego w swoim wyglądzie. Mogą to być piękne, zdrowe i grube włosy. Inne atuty to czarujące spojrzenie, wspaniała oprawa oczu, dłonie, stopy. To wszystko może posiadać każda z nas. Nie wszystkie musimy być jednakowe, szczupłe, z idealnymi figurami modelek.
Fenomen kobiet polega na tym, że każda z nas jest inna, cudowna.
Jeśli pobawimy się kolorami, modą, to każda wyczaruje z siebie prawdziwą księżniczkę.
A co mają powiedzieć zaganiane mamy, które mając pod opieką maluszka nie są w stanie wygospodarować dla siebie ani chwili wolnego czasu? Jak one mają być piękne? Przecież godząc się na macierzyństwo nie przestają być kobietami.
Tutaj też jest kilka sposobów ratujących młode i zabiegane mamy. Przede wszystkim zawsze bądźcie sobą i nie pozwólcie wmówić komuś, że jesteście brzydkie i aseksualne. To nieprawda. Wystarczy, jak wasze włosy będą zawsze świeże i umyte(nic tak nie pogarsza naszego wizerunku jak tłuste włosy). Możemy je wiązać bądź upinać , aby nam było wygodnie. Strój młodej mamy także świadczy o niej samej. Nie zakładajmy starego, rozciągniętego dresu, bo tak nam wygodnie. Mamy do wyboru tyle ładnych kolorowych legginsów i t-shirtów, w których będziemy się pięknie prezentować. Taką zmianę na pewno doceni nasz partner, a my same poczujemy się pięknie i kobieco.
Bycie piękną to nie tylko kwestia wyboru ubrań i makijażu. To trudna sztuka akceptacji samej siebie. Bo tylko kobieta szczęśliwa, zadowolona ze swojego wyglądu jest naprawdę piękna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here