jak połączyć telefon z telewizorem samsung ?

Zastanawiasz się pewnie, jak można połączyć telefon z telewizorem Samsung? W dzisiejszych czasach Smartfony są w stanie zastąpić nam wiele rzeczy, przedmiotów, które na co dzień używamy. Może to być nawet pilot do telewizora. Najnowsze oraz specjalne aplikacje umożliwiają również oglądanie na naszym dużym ekranie telewizora tego, co obecnie znajduje się na wyświetlaczu czyli na przykład filmów na ,,YouTube” czy zdjęcia z rodziną, znajomymi z wakacji. Nie jest to trudne zadanie do wykonania, ale na pewno wymaga trochę czasu, skupienia i uwagi naszym urządzeniom. Potrzeba trochę skupienia i uwagi przy sprzęcie TV jaki będziemy obsługiwać z naszym telefonem komórkowym czy smartfonem. Najnowsze urządzenia Smart TV zaczęły posiadać szereg nowych funkcji, które zapewniają podłączenie telefonu, nowego Smartfona czy iPhone do telewizora za pomocą znanego nam przewodu HDMI lub bezprzewodowo poprzez Wi-Fi. Smartfony, które posiadają w sobie port podczerwieni z łatwością można zamienić również w pilot zdalnego sterowania. Jak więc połączyć telefon z telewizorem firmy Samsung? Sprawdźmy najlepsze rozwiązanie.

1. Telewizory, które posiadają port HDMI oraz Smartfony czy tablety wyposażone w złącze Micro-USB możesz połączyć za pomocą specjalnego kabla, który posiada adapter MHL. Gdy umieścimy wtyki przewodów w odpowiednich gniazdach urządzeń, to udostępnianie ekranu powinno rozpocząć się automatycznie.
Dobrą zaletą podłączenia telefonu do telewizora poprzez HDMI jest przede wszystkim możliwość przesyłania nieskompresowanego obrazu o rozdzielczości do 1080p – wszystko zależy od parametrów telefonu, a także dźwięku przestrzennego. Większość adapterów MHL posiada również możliwość podłączenia źródła zasilania i w ten sposób przez równoległe przesyłanie treści na ekran telewizora telefon będzie również ładowany.
Na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób podłączyć do telewizora również inne urządzenia? Skorzystaj zatem z tego artykułu: jak połączyć telefon z telewizorem samsung?

2. Jak połączyć telefon do telewizora poprzez Wi-Fi?
Telefon, Smartfon czy iPhone można podłączyć do telewizora za pomocą najlepszej aplikacji do tego typu, która nazywa się ,,Smart View „, która jest w telefonach Samsunga lub Szybkie połączenie, gdzie wtedy trzeba wybrać model odbiornika. Następnie należy aktywować opcję podłączenia innych urządzeń telewizorze. Ostatnią pozycją jest synchronizacja obu urządzeń czyli naszego telefonu oraz telewizora według instrukcji.

Ważna informacja, którą warto znać:
Parowanie telefonu z telewizorem Samsung, który jest wyposażony w system Android można również przeprowadzić za pomocą specjalnej aplikacji Google Cast (Chromecast). Aby połączenie zostało poprawnie nawiązane, to wszystkie urządzenia muszą korzystać z tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli chcemy udostępnić zawartość na ekranie telewizora, to wystarczy uruchomić oprogramowanie kompatybilne z Chromecast, jest to na przykład aplikacja ,,YouTube” lub ,,Zdjęcia Google”, a następnie włączamy tryb przesyłania obrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here