Jakie zestawy do hybryd warto wybrać?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Taką usługę proponują gabinety kosmetyczne i salony stylizacji paznokci. Od pewnego czasu możesz go też wykonać w domu. Zobacz, co powinny zawierać zestawy do hybryd. Zawierają wszystkie niezbędne akcesoria.

Co powinno znaleźć się w zestawie do hybryd?

Podstawowy zestaw powinien zawierać bloczek polerski i pilnik do paznokci, bazę hybrydową, aceton, cleaner i topcoat. Szukając zestawów do hybryd, zwróć uwagę, czy znajdują się w nich waciki bezpyłowe i patyczki drewniane (lub kopytko do pozbycia się skórek). Nie może w nich również zabraknąć kolorowych lakierów hybrydowych. Zastanów się, czy wolisz lampę UV, czy LED.

Wybierając konkretny zestaw, koniecznie zwróć uwagę na moc lampy. Powinna mieć 36W lub 48W. Ważna jest też pojemność lakierów hybrydowych. Niektóre zestawy do hybryd oferują miniaturki, a inne standardowe produkty. Zobacz też, jakie kolory mają oferowane lakiery. Czy są wybrane starannie przez producenta, czy na chybił trafił?

Jaka lampa do manicure hybrydowego?

Dużą popularnością cieszą się lampy LED. Wybierając odpowiedni model, przede wszystkim zwróć uwagę na jego moc. Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepiej sprawdzi się 36W lub 48 W. Wówczas oferuje odpowiednią ilość energii, by utwardzić lakier w niecałą minutę.

Jeśli wybierzesz lampę o mniejszej mocy, istnieje ryzyko, że lakier nie będzie prawidłowo utwardzony. Może to w konsekwencji prowadzić do bolesnych podrażnień i reakcji alergicznych. Dlatego w zestawach do hybryd musi się znaleźć odpowiednia lampa. Tylko wtedy manicure będzie elegancki i trwały.

Zwróć też uwagę na jej konstrukcję. Powinna być zabudowana z trzech stron. Wtedy równomiernie utwardza lakier na każdym paznokciu. Sprawdź, czy zawiera lusterko na spodzie. Wtedy światło dotrze na całą płytkę, również na końcówki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając zestaw?

Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe, wybierz najpierw klasyczne kolory, np. różowy, beżowy i czerwony. Idealnie pasują do różnych kreacji. Startowe zestawy do hybryd powinny zawierać właśnie takie odcienie. Oczywiście możesz do nich dobrać też inne lakiery, np. zielony, niebieski, czy ciemnobrązowy.

Wybierając waciki, koniecznie zwróć uwagę na to, aby były bezpyłowe. Wtedy nie zostawią irytujących kłaczków i nitek na paznokciach. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, spokojnie wystarczy Ci 50 sztuk.

Niezwykle ważny jest też odpowiedni top coat i baza hybrydowa. Pamiętaj, że na dokładnie zmatowioną płytkę najpierw nakładasz bazę. Dopiero na końcu nakładasz top coat. Może być matowy lub błyszczący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here