Prosta zabawa imprezowa

Któż z nas nie trafił na imprezę tak drętwą, że uciekały z niej nawet muchy. Dla kogoś kto przygotowuje przyjęcie, czy spotkanie towarzyskie to jeden z najgorszych koszmarów. Po głowie często kołaczą się pytania: Jak zapewnić wszystkim zaproszonym świetną atmosferę? Jak sprawić żeby ludzie, którzy widzą się na niej po raz pierwszy, zintegrowali się bez problemów? Na szczęście jest wiele sposobów, żeby rozruszać nawet najbardziej drętwe towarzystwo. Jednym z nich są proste gry imprezowe, które wszystkich zebranych cofną do radosnych czasów dzieciństwa. Nieznajomych skłonią do rozmowy, a smutnych rozweselą. Rozluźnią atmosferę i zaproszą do niczym nieskrępowanej zabawy.

Na pewno każdy z nas pamięta z dzieciństwa zabawę w “Piekło-Niebo”. To świetny przykład jak minimum środków i nakładów, zapewniało maksimum zabawy. Prosta modyfikacja tej dziecięcej zabawki pozwoli rozegrać emocjonującą grę towarzyską. Przecież złożenie kartki w odpowiedni sposób wcale nie jest skomplikowane. Wystarczy dosłownie chwila, by móc cieszyć się zabawą. Jak zacząć? To proste wystarczy zwykła kartka papieru. Jeśli chcecie pobawić się sami, bądź nauczyć tej zabawy swoje dzieci, poniżej dowiecie się jak zrobić piekło niebo w kilku prostych krokach. Gdy macie już gotową zabawkę, wystarczy długopis by zamienić ją imprezowy wehikuł rozkręcania emocji.

Do zabawy będziemy potrzebować:
Kartki papieru w formacie A4
Kolorowych pisaków albo kredek
Długopisu lub ołówka
Linijki

JAK ZROBIĆ PIEKŁO NIEBO – instrukcja
Papier najlepiej zaginać na czystej płaskiej powierzchni, najlepszy do tego celu będzie stolik lub biurko.

1. Zagnij dolny lewy róg czystej kartki do prawej krawędzi (krawędzie powinny się pokrywać)
2. Dolny prawy róg zagnij w lewo do góry (tak aby powstał trójkąt z warstw papieru).
3. Odciągnij górną część kartki.
4. Rozłóż kartkę i połóż ją płasko.
5. Dolny, prawy róg zagnij do środka.
6. Pozostałe rogi zagnij do środka
7. Przekręcić to co złożyłeś do tej pory na drugą stronę.
8. Prawy róg zagnij do środka.
9. Pozostałe rogi także zagnij do środka
10. Dolną połowę kartki zagnij do góry (w ten sposób składamy papier na pół).
11. Odegnij cztery powstałe zakładki i włóż w nie palce wskazujące i kciuki
12. Pokoloruj środek na kolor niebieski („niebo”) i czerwony („piekło”) oraz wpisz polecenia pod klapkami.
I to wszystko można zaczynać zabawę.

Zasady są proste
Pod każdą z klapek zabawki wypisujemy krótkie zadanie, na przykład: „pijesz piwo”, albo “sprzątasz po imprezie”. Ważne żeby jedne brzmiało jak nagroda – to niebo, a drugie jak kara czyli piekło. Dobrze w takiej chwili przeprowadzić mała licytację na pomysł na karę i nagrodę. Tak żeby gra miała odpowiedni ładunek emocjonalny. Im śmieszniejsze tym lepsze.
Kiedy wpiszemy zadania. Każdy z uczestników mówi szybko cyfrę (najlepiej na trzy-cztery, każdy pokazuje ją na palcach obu dłoni). Następnie sumujemy wybrane cyfry. Potem gracze po kolei biorą w dłonie piekło-niebo, odliczają liczbę zsumowaną z cyfr wypowiedzianych przez uczestników, a następnie wywijają układanką. Po skończeniu wyliczania gracz musi wykonać polecenie, znajdujące się pod wylosowaną klapką.
Bawcie się dobrze! I pamiętajcie nie przesadzajcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here