Paznokcie hybrydowe w kilka minut

Manicure hybrydowy to jeden z najlepszych wynalazków wszech czasów, a przynajmniej ostatnich kilku lat. To, co dotąd możliwe było tylko w profesjonalnym i horrendalnie drogim gabinecie kosmetycznym, teraz bez problemu możemy wykonać w domu w zaledwie kilka minut. I nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych, zaawansowanych sprzętów. Prosty zestaw, który zawiera wszelkie niezbędne elementy, zakupimy już za kilkadziesiąt złotych. Coraz więcej sklepów wprowadza też do swego asortymentu profesjonalne kosmetyki do manicure hybrydowego. Dzięki temu nie ma potrzeby czekania na przesyłki internetowe. A piękny i przede wszystkim trwały manicure możemy wykonać samodzielnie w domu.

Będzie nam potrzebna lampa UV. Na domowe potrzeby wystarczy najprostszy model. Można oczywiście pokusić się o coś droższego np. lampę bezprzewodową. Taki model pozwoli na swobodne przemieszczanie lampy w dowolne miejsce i znacznie ułatwi malowanie paznokci. Ale nie jest to gadżet niezbędny. Nowoczesne lampy utwardzają lakiery już w zaledwie 30 sekund, co czyni zabieg naprawdę sprawnym i bezproblemowym.

Potrzebne będą również bezpyłowe waciki oraz delikatny pilnik do zmatowienia płytki. Oprócz lakierów kolorowych do nałożenia hybryd potrzebna jest tez baza i top. Gdy wszystko mamy już w zasięgu ręki, można przystąpić do działania. Warto przedtem odpowiednio przygotować paznokcie do zabiegu. Zrobić ciepłą, olejową kąpiel, pozbyć się skórek i nadać paznokciom ulubiony kształt. Teraz trzeba jeszcze bardzo delikatnie zmatowić płytkę, aby zapewnić hybrydzie maksymalna przyczepność.

Pierwszy etap to przemycie paznokci specjalnym odtłuszczaczem. Należy to zrobić dokładnie, aby nigdzie nie pozostał. Tylko wówczas baza dobrze przylgnie do płytki i manicure będzie bardzo trwały. Następnie nakładamy jedną, bardzo cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie. Teraz można już przystąpić do nakładania koloru. Ważne, aby warstwy lakieru były cienkie. Czasem lepiej nałożyć jedną dodatkową, aby zapewnić całkowite krycie, niż utwardzać zbyt grube warstwy. Może to bowiem skutkować tym, że lakier nie utwardzi się zupełnie, zacznie się marszczyć i trzeba będzie zaczynać od nowa.

Po uzyskaniu odpowiedniego krycia, należy wykończyć manicure topem. Sprawi on, że lakier będzie twardy, odporny na uszkodzenia i zarysowania, oraz nabłyszczy dodatkowo płytkę. Teraz wystarczy już tylko przemyć paznokcie odtłuszczaczem i gotowe. Nasze hybrydy będą wyglądały pięknie nawet przez 2 do 3 tygodni. Kiedy pojawią się nieestetyczne odrosty możemy je uzupełnić lub zrobić od nowa.

Jak usunąć hybrydy w sposób bezpieczny, ale sprawny? Potrzebujemy kilka kawałków folii aluminiowej, wacików oraz acetonu. Watki nasączamy płynem i nakładamy na paznokcie, po czym owijamy każdy palec szczelnie folią aluminiową. Po 4-5 minutach lakier powinien zmięknąć. Usuniemy go bez problemu za pomocą pilniczka lub specjalnego strip-era. Robimy to delikatnie, aby nie naruszyć struktury samej płytki paznokcia. To jedyny i właściwy sposób na usunięcie hybryd bez uszkodzenia paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here