Jak w prosty sposób pozbyć się gumy do żucia z materiału?

Na co dzień musimy wykonywać przeróżne obowiązki, które pochłaniają mniej lub więcej czasu. Posiadając własne mieszkanie zapewne wiemy, że musimy także regularnie sprzątać. Jeżeli chcemy uniknąć większych zabrudzeń, to warto przecierać kurze i plamy co kilka dni. Dzięki temu nie będziemy musieli później martwić się o dodatkowe szorowanie. Czasami zdarza się także, że ubrudzimy swoje ubranie. Może stać się to dosłownie wszędzie w pracy, w szkole, w domu, czy też podczas spaceru i innych aktywności. Niektóre plamy mogą być bardzo uporczywe, dlatego warto poznać skuteczne sposoby, dzięki którym ułatwimy sobie zadanie. Możemy skorzystać zarówno z gotowych, sklepowych mieszanek oraz środków, jak i wspomóc się produktami, które posiadamy w domu. Często są to artykuły spożywcze. Niektóre z nich mają zastosowania wybielające, inne świetnie radzą sobie z tłustymi plamami, a jeszcze inne świetnie sprawdzą się w nietypowych sytuacjach.
Czasami możemy spotkać się z sytuacją, kiedy guma do żucia przyklei się do naszego ubrania. Miękką gumę ciężko jest oderwać od materiału, dlatego warto dowiedzieć się jak poprawnie uporać się z takim problemem. Nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych środków, ani specjalnych narzędzi. Zatem jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Pierwszy sposób jest banalnie prosty. Wystarczy włożyć zabrudzony materiał do zamrażalnika lub przykryć go kostkami lodu. W ten sposób guma stwardnieje i później szybko odczepi się od ubrania. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, który zazwyczaj się sprawdza, dlatego warto wypróbować go w pierwszej kolejności. Możemy także skorzystać z tricku, który mówi, aby posłużyć się wrzącą wodą. W tym wypadku musimy jednak uważać na delikatne tkaniny, ponieważ nie każda z nich jest odporna na tego typu zabiegi. Gdy sparzymy gumę, będzie ona elastyczna i ściągniemy ją z pomocą miękkiej szczotki lub szpatułki. Jeżeli pozostał po gumie tłusty, widoczny ślad, to warto zamoczyć materiał w roztworze wody i octu, a następnie wyprać ubranie. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich pozostałości, a materiał znowu będzie czysty i schludny. Jeżeli guma do żucia przykleiła nam się do nieco bardziej odpornej tkaniny, to możemy spróbować także zaprać brudne miejsce w płynie do naczyń, a następnie wetrzeć 2-3 łyżeczki soli. Wszystko musi się ze sobą połączyć. Taki sposób pozwoli na szybkie pozbycie się gumy z tkaniny. Musimy jednak zwrócić uwagę na trwałość ubrań. W przypadku delikatnych propozycji najlepszym rozwiązaniem będzie użycie zimna, która nie zniszczy tkaniny.
Domowe sposoby, są nie tylko skuteczne, ale także ratują nas w kryzysowych sytuacjach, kiedy to nie posiadamy w domu specjalnych produktów i płynów. Warto stosować naturalne produkty, a także dopasowywać odpowiednią temperaturę. Dzięki temu możemy uzyskać niesamowite efekty. Z pomocą prostych sposobów możemy pozbyć się wielu zabrudzeń, całkiem bezpiecznie i bez dodatkowych szkód. Pamiętajmy jednak, aby zawsze zapoznać się z właściwościami produktów. Niektóre mogą być bowiem wybielające lub farbujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here