Kawa na wynos

Kawa na wynos to rozwiązanie bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Można ją wypić w drodze do pracy albo na uczelnię i nie trzeba przy tym tracić czasu na siedzenie w kawiarni. Jednak aby ją podawać, konieczne są odpowiednie kubki. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie warunki powinny spełniać kubki do kawy na wynos?

Kubek jednorazowy do kawy powinien być przede wszystkim na tyle wytrzymały, by spokojnie wytrzymać wlanie do niego i przechowywanie przez jakiś czas gorącego napoju. Kubek nie może się przy tym odkształcać, rozwarstwiać i bezwzględnie powinien być całkowicie szczelny. Bardzo ważne jest to, by kubek był też wygodny w użytkowaniu. Nie powinien wyślizgiwać się z rąk. Dobrym pomysłem jest również obecność w nim wieczka, które zapobiega rozlewaniu kawy podczas chodzenia, czy jazy samochodem. Takie kubki do kawy na wynos są doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy kawę lubią pić w ruchu, nie tracąc czasu na przesiadywanie w kawiarni. Ważne jest równie z to, żeby kubek jednorazowy do kawy zapewniał jakąś ochronę przed wysoką temperaturą.

Kubki jednorazowe do kawy – z czego mogą być wykonane?

W dzisiejszych czasach do produkcji kubków jednorazowych do kawy używa się różnych materiałów, z tym że najważniejsze z nich są trzy: papier, styropian i plastik. Kubki plastikowe mają zdecydowanie najbardziej różnorodne formy. Materiał ten nie jest używany jednak bardzo często – przede wszystkim ze względu na zawartość potencjalnie szkodliwych dla zdrowia czynników. Dość popularne są za to kubki styropianowe. Są odporne na wysoką temperaturę, lekkie i tanie w produkcji. Dość dobrze trzymają też temperaturę, dzięki czemu kawa nie wystyga szybko. Najczęściej stosowane są jednak kubki papierowe. Ich ogromną zaletą jest wyjątkowo niska cena. Odpowiedniej jakości, gruby papier wytrzymuje wlanie kawy o dowolnej temperaturze i jest na tyle mocny, żeby można było przechowywać w nim kawę nawet przez dłuższy czas.

Kubki papierowe – dlaczego to dobry wybór?

Kubki papierowe to dobry wybór z kilku względów. Jak już wspomniano, są mocne i tanie. Dość dobrze izolują też termicznie, dlatego trzyma się je bardzo dobrze, nawet kiedy są wypełnione bardzo gorącą kawą. Wykonuje się je w kilku rozmiarach, dlatego świetnie nadają się do różnych napojów kawowych. Można też wykonać na nich nadruk, dzięki czemu zyskują atrakcyjny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here