kąpiele ziołowe
fot. pexels.com

Kąpiele lecznicze mają wiele właściwości, które wpływają korzystnie na nasz organizm. Dodatkowo stanowią również świetną formę relaksu dla osób, które zmagają się z uciążliwymi dolegliwościami. Sprawdź, dlaczego warto stosować kąpiele lecznicze ziołowe!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/lecznicze-kapiele-i-nasiadowki/

Kąpiele lecznicze

To rodzaj zabiegów, który należy do dziedziny balneologicznej, a więc przyrodoleczniczej. Stosowane są od bardzo dawna, zwłaszcza we wszelkich uzdrowiskach, a także tam, gdzie można znaleźć naturalne źródła wód mineralnych, które są leczniczo najcenniejsze.

Obecnie korzysta się bardzo chętnie z dobrodziejstwa wód, do których dodaje się także lecznicze zioła, mające za zadanie nie tylko nas zrelaksować, ale również odprężyć, zmyć stres i wpłynąć na nasze zdrowie oraz ciało.

Kąpiele w sanatoriach

W sanatorium najczęściej możemy spotkać się z kąpielą solankową, która doskonale sprawdza się w leczeniu chorób mięśni oraz stawów, a także z kąpielą siarczkową, która pomaga przy różnych schorzeniach skórnych.

Zabiegi te cieszą się ogromną popularnością, ale także prostotą wykonania, gdyż możesz kupić w drogeriach lub w aptekach cały wachlarz soli kąpielowych, które możesz wykorzystać u siebie w domu. Kąpiel siarczkową możesz również przeprowadzić w domu, z pomocą maski do ciała z Buska Zdroju na bazie naturalnej wody mineralnej siarczkowosiarkowodorowej.

Kąpiele ziołowe

W zależności od mieszanki ziół twoja kąpiel będzie miała różne działanie. Jeśli szukasz sposobu na uspokojenie i ukojenie nerwów, wówczas skorzystaj z lawendy, melisy, kozłka lekarskiego, krwawnika. Na pobudzenie poleca się macierzankę, rozmaryn, rumianek, szałwię, miętę i tatarak. Przy otyłości warto stosować kąpiele w kasztanowcu zwyczajnym, perzu, fiołki trójbarwnym, skrzypie i w pączkach sosny. Przy żylakach z kolei użyj żywokostu, nagietka, rumianku, kasztanowca lub skrzypu. A przy stanach zapalnych skóry i alergiach – rumianku, krwawnika, fiołka trójbarwnego, siemienia lnianego i żywokostu.

Przeczytaj też: http://www.testersi.pl/mydlo-naturalne/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here