Nowoczesne metody leczenia żylaków

Żylaki nie tylko źle wyglądają. Prowadzą do paskudnych powikłań, które mogą się skończyć bardzo poważnymi dolegliwościami. Dlatego po pierwsze należy zadbać o odpowiedni tryb życia: dopasowaną do możliwości dawkę ruchu oraz dietę bogatą w błonnik i warzywa. A jeżeli problem zaczyna się pojawiać, nie należy chować głowy w piasek, tylko odwiedzić klinikę flebologii.

Flebolog Warszawa – czym zajmuje się lekarz flebolog?

Lekarz flebolog to najkrócej mówiąc lekarz od żylaków. Wyrażając się bardziej precyzyjnie, klinika flebologii to miejsce w którym zespół lekarzy pomoże nam kompleksowo w leczeniu wszelkich chorób żył. Jedną z nich, niestety dosyć popularną, są żylaki. Jeżeli choroba zaczęła się już rozwijać i obserwujemy pajączki na nogach po pierwsze należy skontaktować się z lekarzem. Niezależnie od stopnia zaawansowania choroby z pewnością warto zadbać o zdrowszy tryb życia. Cukrzyca, nadwaga i palenie papierosów to podstawowe czynniki ryzyka w rozwoju żylaków. Jeżeli do tego dochodzi długotrwałe siedzenie w jednej pozycji bądź konieczność przebywania w pozycji stojącej, to ryzyko rozwoju chorób żył jest naprawdę bardzo wysokie.

Co może zalecić lekarz od żylaków?

W przypadku wczesnego stadium rozwoju choroby pomoc w klinice flebologii może się ograniczyć do farmakoterapii lub kompresjoterapii. W tym drugim przypadku pomocna może się okazać bielizna uciskowa lub odpowiednie opaski. Leki natomiast pozwalają na wzmocnienie żył i zmniejszenie ich przepuszczalności. Jednak w bardziej skomplikowanych przypadkach konieczne jest wykonanie inwazyjnego zabiegu. Dla wszystkich, którzy w tym momencie poczuli się zaniepokojeni, na szczęście jest też dobra wiadomość: czasy kiedy leczenie żylaków było bolesne i wiązało się z długotrwałą rehabilitacją odeszły w niepamięć.

Zaawansowane inwazyjne metody leczenia żylaków

Jeżeli poszerzone żyłki pojawiają się na twarzy to z dużym powodzeniem stosuje się laseroterapię. Usunięcie / wyleczenie małych żył powierzchniowych jest jak najbardziej możliwe, a co ważniejsze: skuteczne. Inną ze skutecznych metod jest skleroterapia. Inaczej jest nazywana obliteracją. W tym przypadku wizyta w klinice flebologii będzie się wiązała ze wstrzyknięciem tzw. środka obliterującego do żył. Skutkuje to zwłóknieniem i zamykaniem się żył, które będą od teraz znacznie mocniejsze. W bardziej skomplikowanych przypadkach lekarz od żylaków może, bazując na swoim doświadczeniu, zastosować krioterapię (leczenie przy zastosowaniu niskich temperatur) czy też prądy wysokiej częstotliwości. W najgorszym przypadku Klinika flebologii zaproponuje zabieg operacyjny. Polega on na usunięciu chorobliwie zmienionych żył. Wymaga znieczulenia oraz krótkotrwałego pobytu w klinice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here