Medycyna estetyczna

Każdy lubi wyglądać dobrze. Nie wszyscy jednak otrzymali dar idealnego wyglądu. W tym momencie pojawia się opcja medycyny estetycznej. To prężnie rozwijająca się dziedzina, która sprawia, że możemy poczuć się rzeczywiście pięknie. Warto zaufać tej dziedzinie życia i skorzystać z usług takich jakie serwuje medycyna estetyczna Katowice.

Kilka słów o medycynie estetycznej – medycyna estetyczna śląskie

Klinika medycyny estetycznej Katowice należy do niezwykle interdyscyplinarnych działów medycyny, która to zajmuje się niezbyt inwazyjnymi metodami mającymi na celu poprawienie urody w każdym województwie w kraju. Można ją umieścić gdzieś między kosmetologią, a chirurgią plastyczną. Co ważne specjalizujący się lekarze powinni mieć wiedzę zarówno z zakresu dermatologii, anatomii jak również działania elementów kosmetycznych. Bardzo ważne jest holistyczne podejście do każdego pacjenta – czyli niezwykle szerokie spojrzenie na problem, z którym do lekarza przychodzi.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna – klinika medycyny estetycznej Katowice

Co istotne w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, to co różni tę dziedzinę medycyny od zabiegów upiększających to brak wymogu użycia narkozy, pobytu w szpitalu i łączącej się z tym drugiej rekonwalescencji. Nie są to zabiegi operacyjne jednak należy zachować procedury w warunkach ambulatoryjnych. Około 85% nie wymaga nawet naruszenia struktury skóry. Używane są zastrzyki, mikro nakłuwanie lub lasery – zamiast skalpela. Do skutków ubocznych należą zatem nie szwy, ale małe zaczerwienienia, siniaki a czasem obrzęki. Najczęściej wystarczy kilka dni aby powrócić do normalnego, codziennego życia. Czasami zabiegi pozostawiają tak mały ślad, że wystarczy delikatny makijaż aby zakryć niedoskonałości.

Najważniejsze zabiegi – Medycyna estetyczna katowice

W zabiegach medycyna estetyczna śląskie wykorzystuje się: laser frakcyjny, podciśnienie, masaż mechaniczny, kwas hialuronowy, fale radiowe, mezoterapia igłowa, toksyna botulinowa, zabieg biostymulacyjne, kriopoliza. Zabiegi z użyciem powyższej aparatury czy metod terapeutycznych mogą być stosowane w celu:
– leczenia objawów trądziku różowatego,
– zniwelowania cieni pod oczami,
– modelowania ust,
– usunięcia blizn po trądzikowych,
– odmłodzenia i ujędrnienia skóry,
– poprawienie kształtu i owalu twarzy,
– eliminowania cellulitu,
– wypełnienia zmarszczek, doliny łez.

Warto zaufać medycynie estetycznej i sprawić sobie prezent w postaci danego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here