makijaż na studniówkę

Makijaż na studniówkę powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku. Wiele nastolatek nie zdaje sobie sprawy z tego, że wykonując sobie mocny makijaż i dobierając do tego nieodpowiednie kosmetyki, strasznie się postarza. Efekt końcowy może wyjść bardzo nienaturalnie przez to zamiast jak nastolatki, młode dziewczyny wyglądają jak dojrzałe kobiety. Starajmy się tego uniknąć! 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/makijaz-na-studniowke/

Makijaż studniówkowy– czego unikać? 

Jeśli na codzień nie nakładasz makijażu – staraj się unikać mocnego makijażu na studniówkę. Efekt może być wręcz odwrotny do pożądanego. Zdecyduj się na pomoc ekspertki. Poproś o delikatny makijaż, aby podkreślić tylko Twoją urodę. Pozwoli Ci to na uniknięcie szoku związanego ze zbyt mocnym makijażem, który postarzył Cię o kilkanaście lat. Jeśli nie zdarzyło Ci się wcześniej mieć mocnego makijażu, lepiej aby studniówka nie była dnie do testowania, ponieważ zdjęcia z tego dnia w przypadku zbyt mocnego makijażu mogą Ci przywiewać złe wspomnienia.

Używaj sprawdzonych kosmetyków 

Jeżeli natomiast wiesz, jak stosować kosmetyki do makijażu oraz świetnie czujesz się będąc pomalowana, śmiało możesz zaszaleć. Jest natomiast jedna przeszkoda. Chodzi tutaj o nowości kosmetyczne. W dzień studniówki najlepiej jest używać sprawdzonych kosmetyków, które znasz. Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami, nie wiesz jak zareaguje na nie Twoja skóra, oraz nie wiesz jak będą na niej wyglądały. Wybranie sprawdzonych produktów ze swojej kosmetyczki jest dobrym sposobem na to, aby uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z makijażem tego wieczora. 

Makijaż na studniówkę – podstawy

Jedna z najważniejszych zasad dotyczy makijażu brzmi: ,,Umiar to podstawa’’.  Jeśli nie chcemy wyglądać karykaturalnie na zdjęciach i w rzeczywistości nie przesadzajmy z ilością kosmetyków na twarzy. Nie przesadź z różem, bronzerem i przede wszystkim z rozświetlaczem. To właśnie rozświetlacz nałożony z zbyt dużej ilości sprawi, że będziesz świecić się jak latarnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here