miś

Szycie może wydawać się na początku bardzo trudną czynnością. Często problemem jest dla nas połączenie ze sobą dwóch elementów a co dopiero pomyśleć o uszyciu pluszaka.
Wiele z nas zadając sobie pytania „”jak uszyć misia?””, boryka się z wieloma problemami dotyczącymi podstaw.
Na początku ważne jest czy pluszak uszyty ma być ręcznie czy za pomocą maszyny do szycia. Decydując się na ręczne szycie pluszaka należy pamiętać o tym, że zajmie nam to zdecydowanie więcej czasu i na pewno będziemy musieli skupić się na precyzji wykonania zabawki.
Jeśli natomiast zdecydujemy się na szycie maszyną do szycia to możemy być pewni, że jeżeli mamy już minimalną wprawę to czas szycia maskotki będzie dużo lepszy od szycia ręcznego.
Podstawowym elementem w uszyciu misia jest wybór szablonu. Musimy zdecydować czy ma być od duży, mały, składający się z jednego bądź wielu elementów, czy też ma być wypchany czy zwyczajnie płaski.
Gdy zdecydujemy się już na szablon i na to czy maskotka będzie szyta ręcznie czy maszynowo, należy wybrać odpowiedni materiał. Wybierając go należy zwrócić uwagę na kolor, jakość materiału oraz na jego grubość i elastyczność.
Następnym krokiem jest dobranie odpowiedniej igły oraz kolory nici.
Zaczynając od najprostszego należy na wybranym przez nas materiale odrysować bądź narysować szablon do wycięcia. Należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły i zachować odpowiednią symetryczność oraz precyzję. Pamiętajmy aby od założonej wielkości maskotki, dodać kilka milimetrów zapasu dla komfortu szycia.
Kiedy wszystkie elementy są już wycięte i gotowe do połączenia musimy zdecydować jaki wybieramy ścieg. Mamy ich naprawdę dużo i należy pamiętać o tym, że aby zabawka wyglądała solidnie i perfekcyjnie powinniśmy zacząć i dokończyć takim samym ściegiem na jaki się zdecydowaliśmy.
Jeśli jest to nasza pierwsza zabawka, należy skupić się na dokładności a nie na szybkości wykonania. Im wolniejsza i dokładniejsza praca, tym nasza pewność w tym, że maskotka będzie wykonana dobrze i posłuży przez długi czas.
Łącząc ze sobą elementy pamiętajmy o tym dla kogo maskotka jest wykonana, czy jest to zabawka dla małego dziecka, czy już starszej osoby.
Jeśli zabawka jest dla malucha należy pamiętać aby elementy były połączone ze sobą mocną nitką i solidnym ściegiem.
Kiedy miś ma już swój kształt i jest już wypchany odpowiednim materiałem należy nadać mu jeszcze kilku charakterystycznych elementów takich jak oczy, guziczki na brzuchu czy dodatki.
Jeśli zabawka będzie podarowana małemu dziecku zdecydujmy się na to aby wykończenie było dla niego bezpieczne i miłe w dotyku. Zrezygnujmy z twardych i ciężkich elementów, lepiej wykorzystajmy resztki materiału bądź miękkie elementy.
Ważne jest aby maskotka pobudzała wyobraźnię i sprawiała dziecku radość. Uszycie dodatków dla misia takich jak śmieszne ubranko, czy element jakieś zabawki na przykład piłki sprawi, że dziecko chętniej będzie wykorzystywać misia do zabawy.
Pamiętajmy o doborze odpowiednich kolorów i wzorów aby miś wyglądał na radosnego i uśmiechniętego przyjaciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here