Odblokowanie Iphone

Blokada telefonu to wręcz niezbędna funkcja, która pozwala użytkownikowi chronić cenne dane oraz dokumenty czy pliki przed dostępem niepowołanych osób. Coraz częściej smartfony stają się naszym portfelem, więc do ich ochrony przywiązujemy jeszcze większą wagę. Sprawa jednak się nieco komplikuje, jeżeli zapomnimy hasła do naszego telefonu, co przynajmniej raz w życiu zdarzyło się każdemu z nas. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie musisz wpadać w panikę. Nowoczesne telefony można odblokować na kilka sposobów – nie tylko przez wprowadzenie kodu bezpieczeństwa, ale też za pomocą odcisków palca, skanowania twarzy czy klucza do zdjęć.

Jak odblokować telefon?

Twój iPhone XR używany był zaledwie kilka dni, a już zapomniałeś do niego kodu PIN? Być może chciałeś ustawić unikalne hasło, którego nie masz w innych urządzeniach, aby zapewnić mu jeszcze lepszą ochronę, jednak w rezultacie sam nie jesteś pewny jego poprawności. Co gorsza, po wpisaniu kilkakrotnie błędnego kodu telefon może zostać zablokowany na jakiś czas, co tylko jeszcze bardziej komplikuje całą sytuacją. W takiej sytuacji wiele osób wpada w panikę, jednocześnie zapominając, że większość smartfonów posiada funkcję Smart Lock. Jest ona zazwyczaj ustawiana podczas standardowych ustawień bezpieczeństwa w trakcie konfigurowania nowo zakupionego telefonu. Funkcja ta umożliwia aktywację telefonu za pomocą kilku prostych sposobów – poprzez sparowanie smartfona z innym urządzeniem, przeniesienie go w bezpieczne miejsce czy odblokowanie za pomocą twarzy. W pierwszym przypadku, wystarczy umieścić telefon w pobliżu urządzenia, które podczas konfiguracji zostało oznaczone jako zaufane oraz włączyć Bluetooth. W przeciągu kilku chwil telefon powinien być odblokowany. Innym sposobem jest przeniesienie telefonu do konkretnej lokalizacji, do której został od przywiązany, może to być dom lub biuro. Najłatwiejszym sposobem jest jednak skorzystanie z możliwości odblokowania telefonu za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy.

Odblokowanie telefonu – o czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

W starszych smartfonach z Androidem istnieją inne sposoby aktywacji telefonu – na przykład za pomocą wiadomości email. Aby jednak wywołać odpowiednie opcje na ekranie menu, musisz pięciokrotnie pod rząd wpisać niepoprawne hasło. Wtedy pojawi Ci się komunikat z zapytaniem, czy zapomniałeś hasła. Wystarczy na niego kliknąć, aby przywrócić swój kod używając konta Google. Jeszcze innym sposobem na odblokowanie smartfona jest po prostu przywrócenie go do ustawień fabrycznych, co jednak najlepiej stosować w ostateczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here