Zimno, ciepło, cieplej – w aucie!

0
875

Nowoczesne samochody są wyposażone w wiele nowatorskich rozwiązań oraz gadżetów. Dzięki niektórym z nich jazda staje się jeszcze łatwiejsza oraz przyjemniejsza, jednak inne zostały stworzone, niemal jedynie po to, aby zaimponować znajomym. Które elementy wyposażania samochodu są tak naprawdę praktyczne i warto dołożyć, aby cieszyć się nimi w swoim aucie, a z których będziemy korzystać raczej rzadko?

Komfort cieplny – na jakie gadżety warto postawić?

W obecnych czasach klimatyzacja staje się wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia każdego samochodu. Nowe modele bez klimatyzacji praktycznie nie opuszczają już salonów, co wyraźnie wskazuje, że jest ona naprawdę pożądanym gadżetem. Jak wiadomo, wnętrze samochodu potrafi się bardzo szybko nagrzewać, szczególnie jeżeli stoimy w korkach podczas letnich dni. W takiej sytuacji klimatyzacja jest prawdziwym dobrodziejstwem. Jednak nie tylko ona służy do zapewniania komfortu cieplnego. Podgrzewane fotele w aucie to kolejny gadżet, który kojarzy się z dobrze wyposażonymi samochodami najlepszych marek. Ich najważniejszym atutem jest komfort, jaki zapewniają kierowcom oraz reszcie pasażerów Nie ma nic przyjemniejszego niż ciepłe siedzenie, gdy na dworze panuje mróz lub pada deszcz. Jeżeli Twoje auto nie zostało wyposażone w to rozwiązanie, to możesz zainwestować w dodatek, jakim jest mata grzewcza do foteli. Dobrym uzupełnieniem powyższego zestawu jest ogrzewane koło do kierownicy – niby prosty dodatek, a potrafi znacząco uprzyjemnić jazdę w jesienno-zimowym sezonie.

Wyposażenie auta, które poprawi Twój komfort

Ciekawą funkcją nowoczesnych samochodów są regulowane fotele – nie chodzi tu jednak o standardowe ustawienia, ale o parametry między innymi takie jak regulacja długości podparcia ud, która okazuje się bardzo przydatna na długich trasach. Inną, interesującą opcją jest regulacja szerokości oparcia, która w kilka sekund zamienia komfortowy fotel w model sportowy, dzięki czemu jest lepiej dopasowany do budowy kierowcy. Jeżeli nie lubisz zimą skrobać szyb, możesz postawić na ogrzewanie przedniej szyby. Producenci aut lubią chwalić się szklanym dachem panoramicznym. Czy warto inwestować w taki dodatek? Wiele osób ceni to rozwiązanie, ponieważ pozwala na lepsze doświetlenie wnętrza samochodu, co poprawia atmosferę. Zazwyczaj jednak szklany dach zabiera nieco miejsca nad głową pasażerów, którzy siedzą z tylu. Innym bardzo praktycznym gadżetem w samochodzie jest elektryczna możliwość regulowania foteli, lusterek i szyb oraz bezkluczykowy dostęp do samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here