bluzki ciążowe

Dużymi krokami zbliża się koniec zimy, a to dla przyszłych mam oznacza zmianę garderoby z ciężkich płaszczy na wygodne narzutki i z grubych swetrów na kwieciste bluzki ciążowe. Ale czy naprawdę można znaleźć na rynku ubrania ciążowe, które będą wygodne, modne i praktyczne jednocześnie? Można!

Wygodnie

Wiosenne ciuchy należy wybierać pod kątem wygody – nawet najpiękniejsze bluzki szybko stracą swój urok, jeśli w pewnym momencie zaczną puszczać w szwach. Postawmy raczej na luźniejsze ubrania, czyli w tym przypadku na bluzki ciążowe miękko otulające ciało. Idealna bluzka ciążowa na wiosnę powinna spełniać kilka warunków, aby stać się ulubionym elementem ubioru przyszłej mamy: musi być elastyczna, zapewniać przewiewność, swobodę ruchów, a w razie potrzeby maskować lub podkreślać powiększający się brzuszek. Wystrzegajcie się wydziwaczonych fasonów ze skomplikowanymi zapięciami i zamiast nich zdecydujcie się na modele bluzek ciążowych o prostym kroju.

Modnie

Żadnych namiotów! Workowaty krój szerokich i długich sukienek sprawia, że bardziej przypominają babcine podomki niż atrakcyjne ubrania na co dzień. Ciąża może dać wyjątkową okazję do pobawienia się modą.

W ofercie sklepów znajdziemy wiele bluzek ciążowych łączących w sobie wygodną prostotę z interesującym designem: mogą to być ciekawe wzory lub niebanalne rozwiązania w postaci falbanek, pasków bądź odcięć pod biustem. Światowe wybiegi mody przepowiadają, że tej wiosny będą królowały ubrania w kratę oraz w tropikalne printy, zatem i tego rodzaju bluzek ciążowych nie powinno zabraknąć w waszej garderobie. Bluzki ciążowe świetnie się będą prezentowały samodzielnie, ale także w towarzystwie narzutek i długich kardiganów.

Praktycznie

Stare przysłowia głoszą: „w marcu jak w garncu” oraz „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” i ich autorzy mieli wiele racji. Jednego dnia słońce przyjemnie przygrzewa, a następnego jest szaro, brzydko, zimno i deszcz pada. I jak tu przygotować swoją garderobę na taką wiosnę?

Warstwy będą waszymi najlepszymi przyjaciółmi. Bluzka ciążowa, bluza i jeszcze narzucony płaszczyk skutecznie uchronią przed chłodem, a chodzenie w nich będzie wygodniejsze, jeśli wybierzemy ubrania wykonane z oddychających materiałów. Same bluzki ciążowe powinny być na tyle komfortowe, aby po zdjęciu dwóch pierwszych warstw mogły stanowić samodzielną stylizację. Wiele przyszłych mam rezygnuje z ramiączek i krótkich rękawów na rzecz bluzek ciążowych z rękawami 3/4, które optycznie wyszczuplają ramiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here