Antykoncepcja ważne zagadnienie w życiu uczuciowym nastolatków

Młode dziewczyny łatwo się zakochują i nie ma w tym nic dziwnego. Jest rzeczą oczywistą, że w tym okresie w ciele nastolatek szaleje prawdziwa burza hormonów. Podobnie jest u chłopców, z tym że dziewczęta na wszelkie niepowodzenia uczuciowe reagują o wiele silniej emocjonalnie. Nastolatka jak się zakocha, to wydaje jej się, że to już na całe życie. Nie dopuszcza myśli, że jest jeszcze bardzo młoda i może jeszcze kilka razy zmienić partnera. Młoda dama jest w stanie zrobić wiele, by uszczęśliwić swojego chłopaka. Niestety taka postawa nie zawsze popłaca.

Co będzie, jeśli chłopak nie traktuje jej poważnie i tylko się nią bawi, a ona zdążyła się w nim zadurzyć. Skutek nie jest trudny do przewidzenia. Będzie rozczarowanie, poczucie głębokiej krzywdy i mnóstwo łez. Zawiedziona bidulka nie będzie mogła jeść, spać i będzie snuła się po kontach jak cień człowieka. Ten stan będzie trwał około tygodnia lub dwóch, po czym nastąpi przełom. Porzucona młoda kobieta zda sobie sprawę, że na tym świat się nie kończy, a facetów zabiegających o jej względy, nie trudno będzie odszukać. Wystarczy się tylko dokładnie rozejrzeć.

W życiu uczuciowym nastolatków nie tylko niespełniona miłość niesie zagrożenie. W udanej relacji damsko- męskiej również czają się rozmaite pułapki. Chodzi o moment rozpoczęcia współżycia seksualnego. Nie jest tajemnicą, że to chłopcom bardziej zależy na przyśpieszeniu tego momentu. Robią nawet w tym celu pewne podchody, bo kupują wybrance serca różne prezenty bądź zapraszają ją na romantyczną kolację. Innym wybiegiem są kwiaty wręczane bez specjalnej okazji albo romantyczne spacery przy księżycu. Dziewczyny doskonale wyczuwają prawdziwe intencje chłopców, ale odwlekają moment inicjacji, jak tylko długo się da. Liczą na to, że chłopak zrozumie, że nie są jeszcze gotowe. Jednak z tą empatią różnie bywa. Jeden chłopak zrozumie obawy dziewczyny i nie będzie naciskał, a inny wręcz odwrotnie. Posunie się do szantażu i zagrozi, że jeśli się z nim nie prześpi, to koniec ich związku.

Zdesperowana nastolatka prawdopodobnie ulegnie presji chłopaka i pójdzie z nim do łóżka. Nim jednak się na to zdecyduje, powinna dowiedzieć się jak brać tabletki antykoncepcyjne. Może je dostać, gdy poprosi o nie swojego ginekologa. On wypisze jej stosowną receptę i na pewno wyjaśni jej, jak je stosować. To ważne, by o nich pamiętała przed swoim pierwszym razem, bo na pewno nie chciałaby zostać mamą w wieku 17 lub 18 lat. Jeśli wstydzi się zapytać o to lekarza, może skorzystać z internetu. Tam z pewnością znajdzie wszystko o tabletkach antykoncepcyjnych. Poza tym wewnątrz opakowania powinna znajdować się ulotka. Po jej przeczytaniu wszystko stanie się łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. W ulotce znajdują się przecież możliwe skutki uboczne, które mogą wywołać tabletki. Jeśli będzie się po nich źle czuła, zrezygnuje z ich brania. Zawsze może powiedzieć chłopakowi, że skoro nie chce poczekać, aż będzie gotowa- to niech spada na drzewa. Ona ma jeszcze czas i może poczekać na kogoś innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here