Komputer do gier musi być tak skonstruowany, aby dał sobie rade z tytułami wychodzącymi w roku, w którym kupujemy komputer i aby był wydajny kilka lat po kupnie.
Jaki komputer do gier?
Procesor, karta graficzna, ram, to są rzeczy, które będą nas interesować w pierwszej kolejności.
Procesor do gier musi być minimum 4 rdzeniowy, najlepiej aby był 6 lub 8 rdzeniowy. Jest to podstawowy element naszego komputera który będzie głównie odpowiadał za wydajność naszego komputera podczas gier. W naszym komputerze powinien znaleźć się procesor z serii Intel, co najmniej I5, najlepiej i7.
Karta graficzna naszego komputera to drugi bardzo ważny komponent. Powinna ona mieć co najmniej 2gb pamięci. Kartą nadającą się tutaj jest GeForce GTX 1060, jest to karta mocna, którą można kupić nawet z pamięcią 6Gb. Tak naprawdę tylko od naszego budżetu zależy jaką kartę kupimy im jest mocniejsza tym lepiej. Aczkolwiek warto tutaj pamiętać, że komponenty naszego komputera powinny być bliskie jednej półce. Dlatego, że jeżeli kupimy lepszą kartę a słabszy procesor, to nie wykorzystamy pełnego potencjału karty, ponieważ nasz procesor nie da sobie z tym rady. Tak samo warto pamiętać, że nasza płyta główna, czy zasilacz też powinien być na tyle mocny, aby to wszystko utrzymać.
Tak więcej jeżeli kupimy sobie kartę graficzną za 2 tysiące złotych to proporcjonalnie nasz komputer będzie kosztował około 10 tysięcy.
Jeżeli Twój budżet przekracza 4 tysiące złotych, warto jest złożyć sobie komputer samemu. Wtedy możesz sporo zaoszczędzić, oraz uniknąć niezbyt dobrych rozwiązań i połączeń, które można spotkać w gotowo złożonych komputerach w sklepach.
Komputer do gier, a raczej jego obudowa nie musi mieć super wyglądu, nie tym charakteryzuje się dobry komputer, a jedynie parametrami komponentów jakie posiada. Jeżeli kupisz komputer z procesorem z serii pentium i zintegrowaną kartą graficzną, to nie masz co liczyć na dobre wyniki, nawet jeżeli będzie w ładnej obudowie.
Skrzynka naszego komputera powinna być jak najbardziej funkcjonalna. Oczywiście, jeżeli masz nieograniczony budżet możesz sobie pozwolić na coś więcej, jednak czy jest to potrzebne?
Różnicą między kupowaniem komputera gotowego, a składaniem go samemu jest też to, że w większości tych złożonych producenci dają nam dysk HDD i od razu SSD. A przecież przynajmniej na początku spokojnie wystarczy HDD, a w przyszłości jak najbardziej możesz rozszerzyć swoją jednostkę o dysk SSD. Jednak na samym początku komputer spokojnie poradzi sobie ze zwykłym twardym dyskiem.
Pamięć ram:
Pamięci ram powinno być dużo. Po prostu dużo. Tak naprawdę nie ma tutaj ograniczenia. Programy i aplikacje, oraz gry cały czas się rozwijają, do ich działania potrzeba coraz więcej pamięci tymczasowej, jeżeli kiedyś w przyszłości będziemy chcieli streamować, lub robić gameplaye, więcej pamięci ram będzie jak znalazł, kiedy włączymy program do nagrywania zużycie naszej pamięci tymczasowej poszybuje mocno w górę.
Jeżeli jednak nie umiesz sam złożyć komputera, dobrym wyjściem są komputery z serii Lenovo, bardzo teraz reklamowane. Posiadają one w miarę dobrze dobrana komponenty.