Mam dom i samochód

Wydatki. To słowo, które każdego dnia spędza sen z powiek większości Polaków. Być może bogatsi mają podobnie, powszechnie wiadomo że im więcej pieniędzy tym więcej wydatków. Jednak dla nas, zwykłych obywateli, wydatki często wiążą się z utratą teoretycznego luksusu. Pisze o teoretycznym, bo czyż mieszkanie jest rzeczywiście takim luksusem? Jest normą społeczną. Tak samo jak posiadanie samochodu. Informacja jak sprawdzić zniżki oc – jest to teoretycznie luksus, ale faktycznie jest to wyznacznik że należymy do klasy średniej a nie do ludzi ubogich. Chcemy mieć życie lepsze albo przynajmniej na takim samym poziomie, jak nasi rodzice. Nikt z nas nie chciałby w wieku 40 lat mieszkać w pokoju u swoich teściowych wraz z dziećmi. Nie ten czas. Oczywiście jeszcze sto lat temu nie było to niczym niezwykłym, że w jednym pomieszczeniu, czy też w jednej izbie, mieszkało razem kilkoro ludzi. Często były to trzy pokolenia. Jak ktoś miał szczęście bądź pecha, to nawet cztery. Piszę o szczęściu bo mogła to być babka gospodarza, czyli osoba długowieczna. Z reguły były to kobiety. Mógł to być również wnuk gospodarza. Co zazwyczaj oznaczało, że córka została zgwałcona albo przez kogoś majętnego i nic nie można było z tym zrobić, albo przez żołnierza. Wtedy tym bardziej nic nie można było z tym zrobić.
Obecnie każdy dąży do tego aby mieć własne, bądź też na spółkę z bankiem, mieszkanie. W ten sposób zapewnia przestrzeń życiową dla siebie oraz dla rodziny, partnera, partnerki, dzieci, czasem również rodzica bądź rodziców. Kolejna rzecz to samochód. Niezwykle pomocna, zwłaszcza jak zostaje się ojcem. Każdy rodzic wie, że gdy dziecko jest małe, praktycznie codziennie trzeba kupować olbrzymi zestaw rzeczy. Same pieluszki na jeden dzień to wielka paczka. Jak tu jeszcze w ręku trzymać kilogram ziemniaków, chleb na śniadanie, kawę i proszek do prania. Bez samochodu się nie obejdzie. Jak samochód to również oc. Oczywiście najtańsze, bo i tak nie ma znaczenia. Jak najtańsze to potrzebna nam informacja jak sprawdzić zniżki oc, które nam przysługują. Kolejna rzecz, to gdzie najtaniej można zatankować swój samochód. Jest to informacja, którą każdy kierowca zna. Do tego benzyna, czy gaz, nie mogą być najtańsze ale również dobrej jakości. Każdy kierowca wie, że do swojego samochodu nie można wlać byle czego. W końcu nie stać nas aby co roku mieć nowy. Jak kogoś stać to gratuluję i zazdroszczę oraz proszę o poradę jak tego dokonać.
Dobrze, więc mamy mieszkanie, samochód, pracę, małe dziecko i mnóstwo pieluch. Co zatem więcej potrzebne nam jest aby być przykładnym obywatelem klasy średniej? Zwierzę. Pies bądź kot. Chociaż tutaj zdania są podzielone, czy mając małe dziecko można pozwolić sobie również na zwierzaka. Część osób uważa, że tak. Nawet preferuje psy, bo w ten sposób rodzic chociaż na chwilę ma szansę być sam na sam ze sobą. Zwłaszcza jeżeli umówi się z partnerem, że będą wychodzić ze zwierzakiem na zmianę. Z kolei są osoby, które zwyczajnie się boją. Zwierzę jest zawsze nieobliczalne i nie wiadomo co może zrobić dziecku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here