Towar w sklepie

Każda wizyta w sklepie i na targowisku związana jest z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza w dużych sklepach istnieje duża szansa na to, że towar którym jesteśmy zainteresowani stracił już swoje naturalne właściwości. Jakość towaru jest po prostu zła. Nie oznacza to, że cały sklep jest złej jakości. Oznacza jedynie, że zadziałał czynnik ludzki i ktoś czegoś nie zauważył. Zdarza się nawet wśród najlepszych. Zawsze jednak musimy zwracać uwagę na jakość towaru. Spożycie towaru złej jakości może spowodować poważne konsekwencje natury zdrowotnej. Nie mam tu na myśli jedynie zatrucia pokarmowego, chociaż jego ostry przebieg również może spowodować nie tylko znaczną utratę wagi. Może spowodować nawet skrócenie naszego życia. W przypadku dzieci jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ można je bardzo łatwo doprowadzić do odwodnienia. Konsekwencją może być śmierć dziecka. Nie jest istotne czy dziecko będzie wymiotowało czy też dostanie rozwolnienia.
Swoją drogą w dawniejszych czasach aby pozbyć się dziecka starano się doprowadzić do jego śmierci poprzez odwodnienie. Wtedy społeczność uznało, że dziecko zmarło w wyniku choroby. Poziom wiedzy medycznej był na tyle nikły, że ludzie i tak nie byli w stanie odróżnić czy dane dziecko mogło rzeczywiście zachorować czy być sprowokowanym do choroby.
Oczywiście towar złej jakości to nie tylko spożywka. Bardzo często są to ubrania. Na pewno zdarzyło Ci się założyć buty na spacer i okazało się, że podeszwa się odkleja. Bądź nowy ciuch po jednym praniu nadaje się jedynie do wyrzucenia, pomimo tego że pranie było zrobione zgodnie z instrukcją obsługi. To oznacza, że jakość towaru nie była adekwatna do ceny. Oczywiście są produkty, które w zamierzeniu są jednorazówkami. Nie możemy przecież mieć pretensji do producenta, jeżeli plastikowy nóż złamie się podczas krojenia nogi z kurczaka. Tak samo jak nie możemy mieć pretensji gdy delikatne ubranie pierzemy w wysokiej temperaturze na maksymalnym wirowaniu. No po prostu muszę z tego wyjść strzępki.
Jeżeli z kolei jesteś bądź byłeś pracownikiem sklepu zdajesz sobie sprawę, że są klienci którym się jedynie wydaje że towar jest złej jakości. Wychodzą z założenia, że każdą kurtkę można prać w pralce bo to przecież woda. Nie widzą różnicy pomiędzy staniem na deszczu a kąpaniem się. Jednak łatwo można zauważyć, że prosta fizyka często jest ponad możliwości zwykłego obywatela. Wystarczy spojrzeć na kasę w sklepie. Ile to razy ludzie stawiają butelki na kasie a potem są zaskoczeni, że gdy ona się rusza to butelki spadają. Albo się turlają i nie chcą przestać gdy dochodzi do końca kasy. No niestety tak działa fizyka. Rzeczy jak mają okazję będą się turlać a płyny dążą do tego aby znaleźć się w najbardziej optymalnej formie. Gdy stoją a obok nich wszystko się rusza to będą dążyć do tego aby znaleźć się jak najniżej. Do tego do chodzi z pewnością jakieś prawo, ale nie jest to miejsce i czas aby wspominać starego dobrego Newtona czy też Einsteina. Ważne, żeby wszystko robić z głową. Zwłaszcza przy relacjach międzyludzkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here