Minecraft - drzwi

Z początku uznałem ten temat za dziwny, trochę może nawet niewart poruszenia, jednak gdy trochę bardziej się zastanowiłem, dotarło do mnie, że jest to szeroko rozwinięte zagadnienie, które jednak warto omówić dokładnie. W tym tekście postaram się wytłumaczyć krok po kroku bardzo dokładnie jak można zrobić drzwi w minecraft.
Zacznijmy od drzwi drewnianych. Są one najbardziej podstawowymi z drzwi, jakie oferuje nam gra. Do ich stworzenia będziemy potrzebować wyłącznie czegoś, czym można wydobyć drewno (np. :łapka lub siekiera). Kiedy już jesteś gotowy wystarczy podejść do najbliższego drzewa jakie cię interesuje (z różnych rodzajów drewna od wersji prawdopodobnie 1.12, można zrobić różne rodzaje drzwi, jednak przez to nie można mieszać ze sobą w craftingu różnych rodzajów drewna) i wydobyć co najmniej 3 bloki drewna. Potem za pomocą klawisza „e”, uruchom ekwipunek z szybkim craftingiem i połóż na jednym z pól bloki, które wydobyłes. Twoim oczom ukaża się jeszcze ciepłe deski w liczbie 12 sztuk. Podnieś je za pomocą LPM i trzymając PPM przejdź po każdym z 4 miejsc w szybkim craftingu. Dzięki temu uzyskasz tak zwany crafting table. Podnieś go i umieść w swoim 9-slotowym ekwipunku podręczny, następnie weź go do łapki i postaw na wybranym przez siebie bloku. Kiedy już to zrobisz, kliknij na niego PPM. Zobaczysz okno służące do wytwarzania przedmiotów. W 9 miejscowym „craftingu” o wymiarach 3×3 umieść wytworzone wcześniej deski w formacji prostokąta 2×3 miejsca z craftingu. Z miejsca na wytworzone przedmioty odbierz swoje wymarzone drewniane drzwi.
Kolejnym typem drzwi, jakie możesz zrobić są drzwi żelazne. Do ich wytworzenia potrzebujesz materiał energetyczny jako paliwo do pieca (np.: drewno, węgiel itd.), 6 sztabek żelaza (na początku bloków rudy żelaza) oraz 8 bloków bruku (wydobyć kamień, potrzebny będzie do zrobienia piecyka). Kiedy już pozyskałeś wszystko co potrzebne możesz przejść do działania. W zrobionym wcześniej craftingu rozłóż posiadane przez ciebie bloki bruku wypełniając wszystkie pola craftingu z wyjątkiem środkowego. Tak otrzymasz piecyk. Połóż go gdzie ci się podoba (może być obok crafting table’a). Naciśnij na nim PPM. Twoim oczom ukaże się menu pieca, która zawiera okna na: paliwo, surowiec do przetworzenia oraz na gotowy produkt. Do górnego okna wsadź swoje paliwo, do dolnego rudy żelaza. Po chwili w oknie produktu zobaczysz gorące sztabki żelaza gotowe do wyjęcia. Weź je, kliknij PPM na crafting table, a następnie ułóż tak samo jakbys ułożył deski w celu stworzenia drzwi. I viola. Gotowe. Twoje drzwi są gotowe do odebrania.
Jednym z najbardziej rozbudowanych typów drzwi są drzwi mechaniczne, które się buduje z użyciem mechanizmów, w których korzysta się z takich rzeczy jak redstone czy przekaźniki, ale to bardzo rozległe pojęcie, na które być może kiedyś jeszcze napiszę poradnik.
Tak oto posiadłeś całą potrzebną, podstawową wiedzę ma temat jak zrobić drzwi w minecraft. Mam nadzieję że poradnik był przydatny i teraz już nigdy nie będziesz musiał stawiać i niszczyć bloków udając, że to drzwi. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here