Modny wystrój wnętrz

Wystrój wnętrz jest bardzo popularnym zagadnieniem w obecnych czasach. Przywiązujemy duża uwagę do tego, jak wyglądają nasze mieszkania. Dbamy o wygląd mebli, ścian czy podłóg. Często śledzimy, jakie kolory są obecnie modne. Na wielu osiedlach powstają nowe sklepy meblowe, a my chętnie je odwiedzamy. Na podłogach królują deski dębowe, panele czy też klasyczny parkiet. Można powiedzieć, że wygląd mieszkania pokazuje status jego mieszkańców, stąd przeznaczamy dużą część naszych wydatków właśnie na cele mieszkaniowe. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że stanowią one nawet połowę naszych ogólnych wydatków, z każdym rokiem rosną. W telewizji jest emitowanych bardzo dużo programów, których tematyką jest wystrój wnętrz. Gospodarze programów pomagają w remoncie domów, mieszkań oraz poszczególnych pomieszczeń.
Usługi ekip budowlanych są obecnie bardzo drogie. Przez wiele lat fachowcy opuszczali Polskę, wyjeżdżając za granicę. Obecnie wielu ludzi po prostu nie stać na usługi fachowca. Jest ich niedostateczna ilość na rynku, a szkoły nie nadążają z kształceniem nowych pracowników branży budowlanej. Młodzież woli pójść na studia i chętniej wybiera pracę biurową. Przez wiele lat zawód budowlańca był bardzo słabo opłacany, co zniechęcało młodych adeptów sztuki budowlanej. To wszystko sprawia, że dzisiaj brakuje fachowców na rynku. Coraz więcej ludzi próbuje więc przeprowadzać remonty samodzielnie. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy, które można potem wykorzystać na wyposażenie wnętrza, albo po prostu udać się na fantastyczną wycieczkę dookoła świata.
Wyobraźmy sobie, że pewnego dnia budzimy się i zastanawiamy się jak pomalować meble na biało. Obecny kolor mebli nie podoba nam się. Są nudne i niemodne. Postanawiamy je odnowić. Malowanie mebli to ostatnio bardzo modny trend, jest lansowany przez wiele gwiazd filmowych, które chętnie chwytają za pędzle i radośnie malują meble. Musimy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt – tutaj pojawia się pierwszy problem. Potrzebujemy wałka czy pędzla? Wałek umożliwia równomierne nałożenie farby bez widocznych śladów. Nie pozwala on natomiast na dotarcie do ciasnych zakamarków. Pędzel owszem dotrze w te zakamarki, ale jednocześnie po wyschnięciu farby widać każdego pociągnięcie pędzla, do tego pozostawia on pojedyncze włoski na malowanej powierzchni, jest to bardzo nieestetyczne. Najlepszym połączeniem będzie malowanie wałkiem po płaskiej i równej powierzchni oraz dokończenie malowania za pomocą pędzla. Do wyboru są różne rodzaje farb. Klasyczne emulsje będą w tym przypadku bezużyteczne, szybko odpadną od mebli i będą się kruszyć. Po kilku miesiącach nasza praca będzie niewidoczna, a meble będą wyglądać gorzej niż przed remontem. Najlepiej wybrać farbę lateksową, którą można łatwo szorować za pomocą wody i szczotki. Wyobraźmy sobie, że wylejemy kubek kawy na naszą ulubioną komodę – bez problemu umyjemy ją nie pozostawiając żadnych śladów.
Warto solidnie przygotować się do malowania mebli, najlepiej zlecić pracę fachowcowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here